خانه > اخبار داخلی > سوگلی ایران خودرو رسید

سوگلی ایران خودرو رسید

دنیای اقتصاد – سمند سورن از هفته آينده به تدريج به متقاضياني كه ارديبهشت ماه سال‌جاري نسبت به خريد آن ثبت‌نام كرده‌اند، واگذار خواهد شد.
اين خبر را منوچهر منطقي، مديرعامل ايران‌خودرو در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس اعلام كرده است.
 

سمند سورن | Samand Soren


سمند سورن كه طبق اظهارنظر روزنامه اينديپندنت، پيشتاز صنعت خودروي ايران است، با 10مدل و آپشن‌هاي مختلف روانه بازار خواهد شد. طبق گفته مسوولان ايران‌خودرو، سورن با آخرين استانداردهاي كيفي به توليد رسيده است و فاز دوم توليد آن دي ماه سال‌جاري آغاز خواهد شد. البته در اين فاز تغييراتي در تزئينات داخلي سورن اعمال خواهد شد. اما نكته مبهم در مورد اين خودرو، قيمت نهايي آن براي عرضه به متقاضيان است كه هنوز به صورت شفاف و دقيق مشخص نشده است.
البته مسوولان ايران‌خودرو در همان روزهاي آغازين ثبت‌نام سورن در ارديبهشت ماه امسال، قيمت آن را يك‌ميليون تومان بالاتر از سمندLX خواندند، حتي منطقي بهاي پيشنهادي ايران‌خودرو در مورد سورن را در آن مقطع چهارده‌ونيم ميليون تومان اعلام كرد. اما از آنجا كه تعيين قيمت خودروهاي داخلي، در حيطه اختيارات كميته قيمت‌گذاري خودرو وزارت صنايع و معادن است، قيمت نهايي را بايد پس از تشكيل جلسه كميته مذكور دريافت كرد.
از طرفي با توجه به اينكه اين خودرو در آپشن‌هاي مختلفي عرضه خواهد شد، تفاوت قيمت آن با سمند LX به يك‌ونيم ميليون تومان نيز خواهد رسيد. به طوري كه اگر فرض را بر تصويب قيمت پيشنهادي ايران‌خودرو قرار دهيم و بهاي سمند LX را نيز 135ميليون و 570هزار ريال فعلي در نظر بگيريم، سمند سورن از قيمتي حداقل 145ميليون و 570هزار ريال و حداكثر 150ميليون و 700هزار ريال برخوردار خواهد شد. نكته جالب در مورد اين خودرو، استقبال مشتريان از پيش‌فروش آن در ارديبهشت ماه امسال است زيرا به‌رغم مشخص نبودن قيمت سورن، متقاضيان زيادي براي خريد اين خودرو ثبت‌نام كردند. اين در حالي است كه برنامه توليد ايران‌خودرو در زمينه توليد سمند سورن، 200دستگاه در مرداد و 400دستگاه در شهريور ماه امسال اعلام شده است

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی
 1. 2007/09/22 در 06:45

  این دیگه چیه اوردی
  گندش و بالا اوردی
  آبروی ما رو بردی !!!

 2. سعید
  2007/09/22 در 06:53

  این دیگه چی ه اوردی …
  گندشو بالا اوردی …
  آبروی ما رو بردی !!!

 1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: