خانه > اخبار داخلی > ساگا ، محصول جدید زاگرس خودرو

ساگا ، محصول جدید زاگرس خودرو

با توقف توليد ويرا در شركت پروتون مالزي شركت زاگرس خودرو توليدكننده محصولات اين شركت در كشور تصميم گرفته پس از اتمام تعهدات خود در قبال ثبت نام كنندگان، توليد اين خودرو را در كشور متوقف كرده و ساگا محصول جديد پروتون مالزي را جايگزين ويرا در خط توليد كند هر چند پيش از اتمام مذاكرات براي توليد ساگا مسوولين شركت زاگرس خودرو GEN2‌ را جايگزين ويرا در اين شركت اعلام كرده بودند اما ظاهرا با اتمام مذاكرات و حصول توافقات ساگا كه به لحاظ قيمتي با ويرا در يك سطح قراردارد قرار است جايگزين ويرا شود.

پروتون ساگا

پروتون ساگا

مهرداد غلامي مدير فروش شركت زاگرس خودرو در نشست خبري كه در اين خصوص برگزار شد، گفت: توليد ويرا از يك سال گذشته در شركت پروتون مالزي متوقف شده به همين دليل از سال آينده و با اتمام تعهدات شركت در قبال ثبت نام كنندگان توليد آن در زاگرس خودرو متوقف و ساگا جايگزين آن خواهد شد.

غلامي با اشاره به اين كه در ابتدا قرار بود GEN2 جايگزين ويرا شود در اين خصوص مي‌گويد: ساگا به دليل آن كه در رنج قيمتي ويرا قرار دارد مي‌تواند جايگزين مناسبي براي ويرا باشد و با توجه به اتمام مذاكرات با شركت پروتون مالزي قرار است كه اين خودرو جايگزين ويرا شود.

غلامي در ادامه مي‌گويد: در فاز اول 5هزار دستگاه ساگا وارد كشور مي‌شود و پس از راه‌اندازي خط توليد اين خودرو در تير ماه سال آينده توليد آن در شركت زاگرس خودرو آغاز و 50درصد خط به اين خودرو تعلق خواهد گرفت.

به گفته غلامي هم اكنون ويرا در مالزي با قيمتي معادل 10هزار دلار به فروش مي‌رسد اما تعرفه 90درصدي كه به همراه ساير عوارض مختلف به 115درصد مي‌رسد موجب شده كه اين خودرو در كشور با قيمت 19 تا 21ميليون تومان عرضه شود.


غلامي در پاسخ به اين پرسش كه با راه‌اندازي خط توليد آيا قيمت ساگا كاهش خواهد يافت يا خير، افزود: در كوتاه مدت امكان كاهش قيمت وجود ندارد بلكه فقط مي‌توان بازار خودرو را تا حدودي كنترل كرد و جلوي افزايش قيمت خودرو را گرفت اما اگر توليد خودرو به صورت 100 درصد CKD آغاز شود قيمت آن حدود دو ميليون تومان كاهش مي‌يابد و در صورتيكه بتوانيم به 60درصد ساخت داخل برسيم امكان كاهش قيمت تا 6ميليون تومان نيز وجود دارد.

وي ادامه داد: اما امكان رسيدن به بيش از 40درصد ساخت داخل براي ما وجود ندارد و اين به دليل آن است كه براي رسيدن به ساخت داخل بيش از 40درصد بايد وارد مقوله موتور شد كه فعلا اين امر براي ما امكان‌پذير نيست.

به گفته غلامي برنامه زاگرس خودرو تا پايان سال 2009 ميلادي توليد 5هزار دستگاه ساگا است كه با اين تيراژ رقابت با خودروهايي كه در يك سطح قرار دارند لزومي ندارد.

غلامي معتقد است ساگا از لحاظ فني مي‌تواند با تندر-90 و از لحاظ قيمتي با تويوتا ياريس رقابت كند اما به دليل آنكه تيراژ آن محدود است امكان رقابت آن با تندر-90 از لحاظ قيمتي وجود ندارد.

توقف توليد ويرا در حالي است كه هم‌اكنون شركت زاگرس خودرو به دليل تاخير در برنامه توليدي خود نتوانسته به تعهدات خود در قبال ثبت‌نام‌كنندگان عمل كند و با وجود تاخير بسيار هنوز زمان تحويل اين خودرو به ثبت‌نام كنندگان نامشخص است.

غلامي در اين خصوص مي‌گويد حدود 1500 دستگاه از تعهدات خودروي ويرا باقي مانده كه اين تعداد طي چند ماه آينده تحويل ثبت‌نام كنندگان خواهد شد اما به دليل آنكه شركت زاگرس خودرو براي توليد 5هزار دستگاه قطعه خريداري كرده اين تعداد بايد به توليد برسد و پس از آن توليد اين خودرو متوقف خواهد شد.

غلامي در پاسخ به اين پرسش كه با توقف توليد ويرا برنامه شركت زاگرس خودرو براي خدمات پس از فروش اين خودرو به چه صورت خواهد بود، اظهار داشت: پس از توقف ويرا و براساس قانون موجود براي ارائه خدمات پس از فروش تا 10 سال قطعات اين خودرو را تامين خواهيم كرد و هيچ مشكلي براي ارائه خدمات به اين خودرو وجود نخواهد داشت.

واردات SUV پروتون

غلامي در ادامه اين نشست خبري در خصوص ساير برنامه‌هاي شركت زاگرس خودرو گفت: در ايران، خودروي شاسي بلند طرفدار بسياري دارد به همين دليل ما سعي داريم از سال آينده خودروي SUV شركت پروتون مالزي را كه شبيه MPV رنو است، وارد كنيم.

غلامي در ادامه مي‌گويد: علاوه بر واردات خودرو SUV از اواخر سال جاري خط توليد GEN2 نيز در شركت زاگرس خودرو راه‌اندازي خواهد شد.

به گفته غلامي قرارداد ساخت GEN2 اواسط هفته گذشته و با حضور نخست‌وزير كشور مالزي و احمدي‌نژاد رييس‌جمهوري منعقد شد كه ما معتقديم عقد اين قرارداد موجب افزايش تيراژ توليد و حمايت بيشتر پروتون از زاگرس خودرو خواهد شد.

© منبع خبر

Advertisements
 1. 2009/01/15 در 17:55

  با سلام

  از شما دعوت میکنیم تا برای ایجاد و مدیریت تالار خودرو وب سایت ایران سوال (www.IranSoal.com) در صورت تمایل با ما همکاری فرمایید

  در صورت موافقت یا ارایه انتقاد و پیشنهادات خود با ما تماس بگیرید:

  09370777547

  با تشکر فراوان

  علیرضا فیاض

 2. حسین بانژاد
  2009/04/04 در 23:21

  دیگه صبر مابه سر رسید این شرکت (زاگرس خودرو)دست چوپان دروغگو رااز پشت بسته- بعدازیک سال قادر نبودیدپاسخ مشتریان رابدید -کارتان به جائی رسیده که باپول مردم ارزاق میکنید!آنقدر تو دعوت نامه ها درخواست عدم مراجعه را کردیدوماهم متاسفانه به اشتباه اعتماد کردیم.بعدازانصراف بیشتر از یک ما صبرکردهایم 2هفته دیگه هم برای آخرین با صبر میکنیم اگه پولمان رابرنگرداندید میاییم یا پولمان رامیگیریم و یا……هرظالمی از هرراهی که زجرمیکشد خداازهمان راه زجرش بدهد ان شاءالله.

 3. لیدا
  2009/07/08 در 16:12

  لطفا شرایط فروش ساگا را بنویسید.یک کارشناس هم بمن بگه ساگا بخرم یا فیات یا 206

 4. حسين
  2009/08/03 در 15:49

  ويرا ماشين خيلي خوبيه
  من كه خيلي ازش راضيم
  واقعا نسبت به قيمتش بهترين تو ايرانه

 5. مسعود
  2009/08/16 در 13:33

  پول ما 2 ساله كه دست آقايونه، ماشينو كه ندادن هيچ حالا هم كه از گرفتن ماشين انصراف داديم پولمون رو هم ندارن كه بدن ،حتي جواب تلفنها رو هم نميدن، تا حالا دو بار چك دادن كه برگشت خورده من نمي دونم يه شركت خودرو سازي با اين همه ادعا و تبليغات چرا 7 ميليون تومن تو حسابش نداره كه بايستي چكش دو بار برگشت بخوره؟
  به هرحال منتظر سر رسيد چك سوم هستيم. اگه اينبار هم برگشت بخوره بايد راه ديگري را انتخاب كرد.
  اينو دارم برا اونايي مينويسم كه اين متن رو ميخونن …مواظب باشيد فريب نخوريد. اشتباه ما رو تكرار نكنيد.

 6. الف
  2009/10/25 در 10:49

  lمن یک سال ونیم هست که ویرا ثبت نام کردم . و ماهها منتظر دریافت دعوتنامه بودم اما متاسفانه یک سری آدم بی مسئولیت وبی تعهد هر بار با وعده ووعید های جدید و دروغهای پی درپی مارو معطل کردن اگر پول بخواهم می گن چک ,اون هم مال شش ماه بعد الان هم که دفتر مرکزی رو در صادقیه فروختن رفتن ته یه جاده خاکی که دور ازدسترس همه باشه و هیچ کس نتونه به راحتی اونجا بره وپیدا کنه واقعا جای تاسفه . به کارخانه در جاده کرج مراجه کردم ساعت 1:50 دقیقه روز شنبه هیچ کس جز منشی ها اونجا نبودن همه به ظاهر رئیسها رفته بودن . آخه بی مسئولیتی تا چه حد… من کارمندم و کارمند دولت برای رفتن اونجا باید یک روز مرخصی بگیرم . این واقعا ظلم هست که پول کارمندی رو با هزار امید ببری بریزی تو دهن این انسانهای بی تعهد . در حال حاضر دارم وکیل میگیرم تا علاوه بر ضرر وزیان این مدت و هزینه های وارده حق خودمو از این کلاه بردارا بگیرم . من نمیدونم این شرکت با چه مجوزی هنوز داره کار میکنه در صورتی که این همه شاکی خصوصی و طلبکار داره ؟؟؟؟؟

 7. الهام
  2009/12/02 در 11:50

  سلام .به اونهایی که بی خبر از همه جا اومدن راجع به زاگرس خودرو (بد قول بی مبالات پول مردم خور)اطلاعات بگیرن تو رو خدا قول حرفای اینها ومسئول ها ومدیر عاملهاشون رو نخورید فقط به فکر پر کردن جیبهای خودشون هستندما دو سال علاف وعده وعیدهای این اقایان هستیم از مرداد87 نام نویسی کردیم چندین وچند ماه از تاریخ تحویلشون می گذره حالا می گن یا تا بعد از عید 89 صبر کنید ببینیم چی میشه یا اگه پولتون رو می خواهید یه چک 6یا9 ماهه می دیم اون هم اگه تو حساب باشه.خدا بر هر چی پول مردم خور کلاه بردار بی وجدانه لعنت کنه

 1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: