خانه > اخبار خارجی > قطر در صنعت خودروسازی آلمان سرمایه گذاری می کند

قطر در صنعت خودروسازی آلمان سرمایه گذاری می کند

شيخ حمد بن خليفه آل ثانی امير‌ قطر از قصد اين کشور برای سرمايه گذاری در صنايع خودروسازی آلمان خبر داد.
امير قطر كمتر از يك هفته پس از فروش بخشی از سهام شركت دايملر به ابوظبی در مصاحبه ای با هفته نامه اشپيگل ابراز اطمينان کرد که کشورش به زودی در صنايع خودروسازی آلمان سرمايه گذاری خواهد کرد.
براساس بخش هايی از مصاحبه امير قطر كه در اشپيگل منتشر شد وی تاکيد کرده است ، قطر در عين حال منتظر زمان مناسب و قيمت مناسب است.
امير قطر گفت: بحران اقتصادی كنونی فرصت خوبی برای ما است ، فرصتی که در بيست سال آينده تکرار نخواهد شد .وی كيفيت اقتصاد آلمان را ستود و گفت : مردم آلمان از پشتكار ترين مردم جهان هستند که برای اقتصاد خود مبارزه خواهند كرد.
يكشنبه گذشته ،‌يكی از صندوق های سرمايه گذاری دولتی ابوظبی موسوم به شرکت سرمايه گذاری اِعبار اعلام كرد نه و يك دهم درصد از سهام دايملر ، سازنده خودروهای بنز، را خريداری كرده است.
اين شركت با خريداری يك ميليارد ونهصد و پنجاه ميليون يورو از سهام دايملر به نخستين سهامدار خودروساز آلمانی تبديل شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلين، با تزريق اين پول، شركت آلمانی که فروشش مانند ديگر خودروسازان جهان کاهش يافته است ،توانست وضع مالی خود را تثبيت كند.

© واحد مرکزی خبر

Advertisements
  1. 2009/03/29 در 13:43

    با سلام

    مدیریت جاست پرشين هستم لینک وب پر بار شما رو در قسمت دوستان سایت قرار دادم لطفا شما هم برای حمایت از ما لینک ما را تحت عنوان دانلود برنامه موبايل قرار دهید
    با تشكر

  1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: