خانه > اخبار داخلی > آغاز توليد پروتون در ايران از سال 89

آغاز توليد پروتون در ايران از سال 89

قائم مقام مديرعامل سايپا ابراز اميدواری كرد قرارداد توليد پروتون طي سال جاری بين شركتهاي سايپا و پروتون منعقد شود و توليد خودروی مشترك اين كارخانه ها نيز طی سال 89 عملی شود.

محمدرضا روشنی مقدم با بيان اينكه گروه مالزيايی براي مذاكره در مورد توليد مشترك پروتون با شركت سايپا اوايل سال جاری به تهران سفر مي‌كنند اظهار داشت: در جلسه‌ای كه با اين گروه خواهيم داشت در مورد مسائل مختلف مربوط به توليد پروتون بويژه در مورد مشخصات و چگونگی توليد محصول بحث خواهد شد.

وي در مورد زمان امضای قرارداد توليد پروتون نيز گفت: تاكنون بحث‌ها به طور كلی و در حد امضای تفاهم‌نامه انجام شده و زمانيكه در زمينه جزئيات به توافق برسيم، قرارداد توليد امضا خواهد شد.

گفتنی است پيشتر مدير عامل گروه خودروسازی سايپا از سفر تيم مذاكره‌ كننده مالزيايی جهت ادامه بحثها در زمينه توليد پروتون به ايران در اواخر سال گذشته خبر داده و گفته بود: با حضور نمايندگان پروتون در كشورمان مذاكرات جهت توليد مشترك ادامه خواهد يافت و در آينده نيز تيم ايرانی براي انجام مذاكرات به مالزی خواهد رفت.

مهرداد بذرپاش در واكنش به اظهارات رئيس كميته خودرو كميسيون صنايع مبنی بر اينكه سايپا به تعدادی از 10 سوال مربوط به تفاهم‌نامه پروتون پاسخ نداده است نيز گفته بود: هيچ سوال بی پاسخي در اين زمينه وجود ندارد و ما به تمام سوالات مجلس كامل جواب داده‌ايم.

به گفته وی اجرايی شدن تفاهم‌نامه‌هايی مانند پروتون نيازمند گذشت مدت زمانی دو ساله است و در اين زمينه مجلس و نهادهای نظارتی سوالاتی را خواهند داشت كه بايد پاسخ داده شود و ابهامات موجود برطرف شود.

بذرپاش با اشاره به صرف زمان شش ساله جهت اجرايی شدن پروژه توليد تندر90 در كشور اظهار داشته بود: پروژه‌های در سطوح گسترده و در قالب همكاری با طرف‌های خارجی نيازمند گذشت زمان سه تا چهار ساله است.

© منبع خبر

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی برچسب‌ها: , , , ,
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: