خانه > اخبار داخلی > وقتی خودرو سرقتی SMS میزند … !

وقتی خودرو سرقتی SMS میزند … !

سيستم مکان‌ياب خودرو با قابليت اعلام مكان خودرو از طريق تماس تلفني و SMS در شهرک علمی و تحقيقاتی اصفهان ساخته شد.

مرکز تحقيقات و فناوریهای نوين سکه از واحدهای فناوری مستقر در پارک علم و فناوری شيخ بهايی، موفق به توليد سيستم مکان‌ياب خودرو شد.

به گفته محمد گوهريان، مدير عامل مرکز تحقيقات و فن‌آوری های نوين سکه، اين دستگاه با استفاده از سامانه ماهواره‌يی GPS موقعيت خودرو را تشخيص و با استفاده از شبکه تلفن همراه، موقعيت را برای مالک ارسال می کند.

وی مهم ترين ويژگی های اين دستگاه را، کنترل و نظارت بر خودرو از فاصله نامحدود، قابليت شنود مخفی داخل کابين، کليد اضطراری برای ارسال پيام فوری و کنترل همه عملکردها با SMS و DTMF عنوان کرد.

گوهريان ادامه داد: سيستم مکانياب توليدی اين شرکت دارای ويژگي های منحصر به فردی نسبت به نمونه های مشابه خارجی خود است که از آن جمله می توان به ارسال هشدار با SMS و يا تماس و پخش سيگنال هشدار در هنگامی که خودرو در شرايط خطر قرار دارد و خروجی های استاندارد برای باز و بسته کردن درب خودرو از راه دور، باز کردن در صندوق عقب و خاموش کردن خودرو از راه دور اشاره کرد.

محمد فرزان صباحی، مدير پروژه سيستم مکانياب خودرو نيز با تاکيد بر بومی شدن دانش توليد سيستم مکانياب خودرو در داخل کشور، گفت: به دليل اينکه تمامی مراحل طراحی، توليد و توسعه نرم افزاری و سخت افزاری اين دستگاه در داخل کشور انجام شده است، اطمينان کامل از خدمات پس از فروش اين دستگاه و همچنين سفارش و توليد آن با توجه به نياز مشتريان وجود دارد.

وی با اشاره به اينکه هم اکنون در تمامی دستگاه های ردياب ارتباط مخابراتی از طريق SMS انجام می شود، بيان داشت: با توجه به اينکه ارسال SMS در بعضی موارد با تاخير انجام مي شود و يا سرويس دهی آن برای مدت زمانی قطع می باشد، اين روش از اطمينان کافی در مواقع بحرانی برخوردار نيست، ولی محصول توليدی اين واحد فن‌آوری علاوه بر قابليت SMS می تواند از طريق تماس تلفنی با دستگاه نصب شده بر روی خودرو، اطلاعاتی از موقعيت جغرافيايی خودرو را نيز بدهد.

صباحی گفت: از ديگر قسمت های اين سيستم، نرم افزار نمايش روی نقشه است که اين نرم افزار با قابليت استفاده از نقشه های تصويری که در تمام نقاط کشور موجود می باشد، تهيه شده و مالک در هر لحظه می تواند موقعيت و مسير خودرو را بر روی نقشه مشاهده کند.

وی ادامه داد: از ديگر مزيت های اين دستگاه، استفاده آسان و توانايی نمايش موقعيت خودرو بر روی نقشه های تصويری و بالا بردن دقت نقشه های موجود می باشد.

© منبع خبر

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: