خانه > اخبار داخلی > خودروهای جديد همان خودروهای قديمی هستند كه «بزك» شده‌اند

خودروهای جديد همان خودروهای قديمی هستند كه «بزك» شده‌اند

يك عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مرگ و مير ايرانيان در «جاده‌های مرگ» را غيرقابل توجيه دانست و فرهنگ غلط رانندگی، غيراستاندارد بودن جاده‌ها و ايمنی بسيار پايين خودروها را از جمله علل عمده اين امر برشمرد.

به گزارش ایسنا دكتر حسين حسنی‌بافرانی اظهار كرد: تا زمانی كه صنايع خودروسازی داخلی فن‌آوری جديد را به كار نگيرند، خودروهای داخلی ضمن ورود انواع آلاينده‌ها به هوای شهرها، بسياری از شهروندان را به كام مرگ می‌كشانند، و به دليل ايمن نبودن در جاده‌ها نيز هم چنان قربانی خواهند گرفت.

نماينده مردم نايين در مجلس با اشاره به اين كه در حال حاضر از «كيفيت» و «كنترل كيفيت» در صنايع خودروسازي داخلی هيچ خبری نيست و متاسفانه خودروهای جديد در واقع همان خودروهای قديمی هستند كه فقط كمی «بزك» شده‌اند، تصريح كرد:‌ از حدود 50 خودرويی كه در جاده‌های كشور تردد می كنند تنها 7 خودرو دارای ترمز ABS و ايربگ هستند.

حسنی در پايان با بيان اين‌كه خودروهای داخلی در تصادفات رانندگی با مشكلات جدی نظير مشكل ساز بودن كمر بند ايمنی ، باز نشدن ايربگ و درست عمل نكردن ترمزها مواجه‌اند،‌ گفت: عمده تلفات جاده‌ای ايران مربوط به جوانان است و براي جلوگيری از وقوع تصادفات رانندگی و كنترل آمار وحشتناك آن، تمام دستگاه‌ها بايد دست به كار شوند.

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: