خانه > اخبار داخلی > افتتاح بزرگترين کارخانه ايران خودرو در خارج از كشور

افتتاح بزرگترين کارخانه ايران خودرو در خارج از كشور

با بهره برداري از فاز دوم کارخانه خودروسازي سمند در سوريه اين نمايندگي بزرگترين نمايندگي گروه خودروسازي ايران خودرو در خارج از کشور را به خود اختصاص داد.

به گزارش واحد مرکزي خبر از دمشق، مراسم بهره برداري از فاز دوم اين کارخانه با حضور ناجي عطري نخست وزير، فواد عيسي جوني وزير صنايع سوريه، سيد احمد موسوي سفير جمهوري اسلامي ايران در اين کشور، جواد نجم الدين مديرعامل ايران خودرو و موسي برزگري معاون وزير مسکن و شهرسازي و عضو کميسيون پيگيري همکاري‌هاي مشترک ايران و سوريه برگزار شد.

فاز دوم کارخانه توليد خودروي سمند که در سوريه به نام شام معروف است با هزينه چهل ميليون دلار شامل دو سالن مونتاژ بدنه و رنگ و در مساحتي حدود بيست هزار مترمربع به بهره برداري رسيد.

عمليات ساخت اين دو سالن از شهريور سال 86 آغاز شد.
با آغاز به کار اين فاز بدنه خودرو به صورت جدا شده به سوريه وارد مي‌شود و همه مراحل مونتاژ شامل تکميل و رنگ بدنه، نصب موتور و ساير قطعات در اين کارخانه صورت مي‌پذيرد.

در مرحله اول خط توليد سمند در سوريه بدنه کامل خودرو بدون رنگ وارد اين کشور مي‌شد و پس از نصب قطعات در معرض فروش قرار مي‌گرفت.

هم اکنون ظرفيت کارخانه خودروسازي سمند(شام) در سوريه با يک نوبت کاري سالانه ده هزار دستگاه است که در صورت افزايش نوبت‌هاي کاري به سه شيفت در روز، توليد آن به سي هزار دستگاه در سال خواهد رسيد.

کارخانه ايران خودرو در سال 1383 پس از رقابت شديد با شرکت‌هاي معروف خودروسازي جهان مانند تويوتاي ژاپن موفق شد طرح احداث و راه اندازي کارخانه خودروسازي را در سوريه از آن خود کند.

خط توليد خودروي سمند در سوريه در اسفندماه سال 1385 با سرمايه اوليه شصت ميليون دلار و ظرفيت توليد ده هزار دستگاه در سال افتتاح شد.

براساس توافق صورت گرفته ميان شرکت ايران خودرو و وزارت صنايع سوريه 40 درصد سهام اين کارخانه متعلق به ايران، 35 درصد متعلق به سازمان الهندسيه سوريه و 25 درصد نيز مربوط به شرکت السلطان اين کشور است.

يادآور مي‌شود پس از افتتاح نمايندگي کارخانه ايران خودرو، شرکت سايپا نيز خط توليد خودروي سايپا را با نام سي. وي. کو و با سرمايه پنجاه ميليون دلار در شهر حمص سوريه راه اندازي کرد.

© منبع خبر

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی
  1. 2009/11/10 در 09:29

    شركت انديشه
    بورس انواع ديفرانسيل
    فروش ديفرانسيل براي انواع اتومبيل

  1. 2009/05/08 در 19:50
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: