خانه > اخبار داخلی > پرداخت الکترونيکی پول بنزين در جايگاههای عرضه سوخت

پرداخت الکترونيکی پول بنزين در جايگاههای عرضه سوخت

طرح پرداخت الکترونيکی پول بنزين در جايگاه های عرضه سوخت عصر روز یکشنبه 27 اردیبهشت در جايگاه 115 ميدان فردوسی به بهره برداری رسيد .

با اجرای اين طرح مصرف کنندگان می توانند بدون پرداخت وجه نقد از اعتبار موجود در حساب های بانکی عضو شبکه شتاب وجه بنزين را به صورت غيرنقدی به حساب جايگاه دار منتقل کنند .

باقر قائمی مجری اين طرح در مراسم بهره برداری رسمی اين طرح با بيان اينکه هم اکنون دو جايگاه ميدان فردوسی و خيابان شهيد بهشتی نبش خيابان پاکستان به اين سامانه مجهز شده اند گفت: اين طرح تا نيمه خرداد در 15 جايگاه ديگر نيز اجرا می شود .

وی افزود: حجم جابه جايی پول در جايگاه های عرضه بنزين بسيار بالاست و اجرای اين طرح نيز به زيرساخت های مخابراتي مهم است .

هادی سپانلو معاون اداره کل توسعه بازار بانک ملت نيز در اين مراسم گفت: تلاش داريم تا پايان شهريور 300 جايگاه در سراسر کشور به اين سامانه مجهز شود .

وی با بيان اينکه حدود 2400جايگاه عرضه سوخت در کشور داريم افزود: با توجه به زيرساخت های مخابراتی 1600 تا 2000 جايگاه آمادگی اتصال به اين سامانه را دارند .

معاون اداره کل توسعه بازار بانک ملت افزود: تا پايان امسال50 تا 60 درصد جايگاه ها در سراسر کشور به اين سامانه مجهز می شوند .

سپانلو با اشاره به اينکه تاکنون 885 کارت سوخت به اين سامانه مجهز شده اند گفت:برای اجرای اين طرح از خطوط مجزا و پر سرعت استفاده شده است .

‌دارندگان کارت سوخت که خواهان استفاده از اين سامانه هستند بايد برای اتصال کارت سوخت خود به يک حساب بانکی عضو شتاب به شعبه های بانک ملت مراجعه کنند .

در اين سامانه پس از پايان عمليات سوخت گيری ، نحوه پرداخت وجه از طريق دستگاه کارت خوان جايگاه از فرد پرسيده می شود و در صورتي که فرد گزينه پرداخت وجه به صورت بانکی را انتخاب کند با وارد کردن رمز کارت بانکی وجه مربوطه ازحساب وی کم و به حساب جايگاه دار واريز می شود .

© منبع خبر

Advertisements
 1. زرگر
  2009/05/19 در 08:36

  با سلام و تشکر از اطلاع رساني شما
  در صورتي که امکان تعريف کارت هوشمند سوخت روي حساب هاي عضو شتاب از طريق اينترنت نيز فراهم مي شد حجم مراجعات به بانک ها نيز کاهش مي يافت

  • 2009/05/19 در 18:27

   با سلام و سپاسگزاری از شما
   بله همین طور است ، امیدواریم در ادامه طرح ، این امکان هم فراهم شود و به بانکداری الکترونیکی به معنای واقعی عمل شود.

 2. احمدي
  2009/05/19 در 08:40

  پس در صورت فروش خودرو وضعيت کارت هوشمند لينک شده به حساب بانکي چه مي شود؟

  • 2009/05/19 در 18:22

   متاسفانه اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه انجام نگرفته.
   اما بدیهی است پیش از تحویل کارت به خریدار ، باید لینک بین کارت هوشمند و حساب بانکی فروشنده برداشته شود تا حساب صاحب جدید خودرو با کارت لینک شود.

 1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: