خانه > اخبار داخلی > خط توليد پرايد در صورت عدم ارتقای كيفيت ، مهر و موم می شود

خط توليد پرايد در صورت عدم ارتقای كيفيت ، مهر و موم می شود

طبق تبصره 4 ماده 9 قانون موسسه استاندارد، اين اختيار را داريم كه به منظور جلوگيری از ادامه توليد كالاهای غير استاندارد، خط توليد را مهر و موم كنيم.

نظام الدين برزگری – رئيس سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران – در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، در پاسخ به اين‌كه در صورتی كه سايپا به هشدار شما در مورد پرايد عمل نكند، چه خواهيد كرد؟ با بيان اين مطلب افزود: طبق قانون استانداردهای اجباری می‌توانيم موقتاً خط توليد را مهر و موم كنيم.

وی در پاسخ به نظر اخير خودروسازان كه اعلام كرده‌اند پرايد به اين زودی‌ها از چرخه توليد خارج نخواهد شد، خاطرنشان كرد: سايپا يا بايد پرايد موجود را از رده خارج كرده و يا طراحی آن را تغيير داده و ارتقای كيفيت دهد. پرايدی كه در سال 1389 عرضه خواهد شد، بايد بتواند تست تصادف را پاس كند، وگرنه اگر همين پرايد فعلی باشد، روی حرفی كه قبلا زده‌ام، پافشاری می‌كنم.

او يادآور شد: خودروسازان قول داده‌اند كه تا پايان امسال، برنامه ارتقای كيفيت را اجرا كرده و تست تصادف را پاس كنند. در واقع اگر پرايد با طرح جديد توليد و عرضه شد، مشكلی نخواهيم داشت و در غير اين صورت به آن چه گفتيم، عمل می‌كنيم.

برزگری در پاسخ به اين‌كه پرايد چند استاندارد را بايد پاس كند؟ خاطرنشان كرد: اين خودرو بايد 51 استاندارد به اضافه چهار استاندارد زيست محيطی و در مجموع 55 استاندارد را پاس كند.

وی درباره اين كه پرايد تاكنون چند استاندارد را پاس كرده است؟ گفت: اين خودرو هنوز نزديك به 30 درصد از اين استانداردها را از جمله تست تصادف كه تست مهمی است را پاس نكرده است؛ البته سايپا قول داده‌ كه اين كار را انجام می‌دهد.

به گزارش ايسنا، هفته گذشته سليمانی – قائم مقام ايران خودرو – كه به تازگي از سايپا به اين شركت منتقل شده است، در سخنانی گفته بود كه پرايد خودرويی نيست كه به اين زودی‌ها از مدار توليد خارج شود و طبق استانداردهای ايران، اين خودرو قابليت توليد دارد.

به گفته وی اين خودرو تمام استانداردهای لازم را پاس كرده و تنها استانداردهای آلايندگي آن باقی مانده كه آنها را نيز پاس خواهد كرد.

Advertisements
  1. محسن
    2009/07/05 در 11:28

    پرايد ماشين نيست كه قابل نظردادن باشــــــــــــــــــــــــه…
    فرقـــــــــــــــــــــــــــــــــونه….

  1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: