خانه > اخبار داخلی > سايپا درپی خريد سه کارخانه خارجی توليد خودرو

سايپا درپی خريد سه کارخانه خارجی توليد خودرو

طرح خريد 3 کارخانه خارجی توليد خودرو در دست بررسی است .

مدير گروه خودروسازی سايپا در حاشيه بهره برداری از خط تـوليد ميدل باس در کرج گفت : هم اکنون سه پيشنهاد خريد کـارخانه تـوليد خودرو در دو کشور آلمـان و آمريکا ارائـه شـده است کـه صاحبان اين کارخانه ها مشغول بررسی اين پيشنهادات هستند .

مهرداد بذرپاش افزود : قيمت پيشنهادی گروه خودروسـازی سايپا به اين کارخانه های توليدی ارائـه شده است و بـا توجه به مشکلات فراوانی که اين کارخانه ها دارند پيش بينی می شود بـه زودی اين طرح اجرايی شود .

وی گفت : يکی از دلايل خـريد کارخانه های توليد خودرو ، برطرف کردن نقاط ضعف توليد خودرو در کشورمـان است تـا بـاعث جهش فنـاوری ساخت خودرو در کشور شـود و بتـوانيم خودرويی با کيفيت و قيمت مناسب به هموطنان ارائه دهيم .

مديـر گـروه خودروسـازی سايپا يکی از مهمترين مشکل توليد خودروهای تجاری را در کشور کمبود قطعه سازی و پايين بودن شمارگان (تيراژ) توليد دانست و افزود : زمـانی می توانيم در زمينه توليد خودروهـای تجاری موفق شويم که شمارگان (تيراژ) توليدی افزايش يابد و قطعه سازی هم فعال تر شود .

بذرپاش گفت : بـراسـاس تـوافق صـورت گرفته ، گـروه خودروسازی سايپا با همکاری ايران خودرو ، طرح توليد خودروی تجاری را در دست بررسی دارد و هم اکنون هم در زمينه توليد اتوبوس تجاری اقداماتی ميان اين دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور صورت گرفته است .

مدير گـروه خودروسازی سايپا اظهار اميدواري کرد با توليد خودروی تجاری علاوه بر کاهش قيمت خريد خودرو ، صرفه جويی بنگاه های توليد خودرو ، رضايت هموطنان از خـودروهای توليدی و صرفه جويی ارزی خواهد شد .

© منبع خبر

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: