خانه > اخبار داخلی > شماره‌گذاری روآ متوقف شد

شماره‌گذاری روآ متوقف شد

شماره‌گذاری خودرو روآ در حالی از دو هفته گذشته از سوی نیروی انتظامی متوقف شده که مذاکرات برای از سرگیری شماره‌گذاری خودرو مذکور تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

به گفته یک منبع آگاه در شرکت ایران خودرو از دو هفته گذشته شماره‌گذاری روآ به دلیل عدم رعایت استانداردهای آلایندگی متوقف مانده و رایزنی‌ها برای از سر گیری شماره‌گذاری تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

وی در ادامه می‌گوید: عدم نصب قطعه کنیستر روی خودرو روآ، موجب توقف شماره‌گذاری این خودرو از سوی نیروی انتظامی شده است.

کنیستر قطعه‌ای است که بخار بنزين نسوخته ‌را مجدد به موتور باز مي‌گرداند تا به این طریق ضمن كاهش مصرف بنزين و بخارات بنزين از آلودگي زیست ‌محيطی نیز جلوگیری شود.

به گفته این منبع مطلع نصب این قطعه تاثیر خاصی در کیفیت خودرو روآ ندارد، به همین دلیل نصب آن روی خودرو مذکور متوقف شده بود، اما با انجام تست SHED که به تازگی از سوی شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران آغاز شده نصب این قطعه نیز به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفته که این امر نیز توقف شماره‌گذاری خودروهای فاقد این قطعه را در پی داشته است.وی در خصوص زمان از سرگیری شماره‌گذاری این خودرو نیز می‌گوید: مذاکرات بسیاری با نیروی انتظامی در این زمینه صورت گرفته که نتیجه بخش نبوده به همین دلیل، ابتدا باید قطعه کنیستر روی این خودرو نصب و پس از انجام تست از سوی شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران مجددا برای این خودرو مجوز شماره‌گذاری صادر شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان نصب قطعه کنیستر روی خودرو روآ وجود دارد یا خیر، می‌گوید : مشکلی برای نصب این قطعه وجود ندارد و در حال حاضر نصب این قطعه روی روآ در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

© منبع خبر

Advertisements
 1. نيما
  2009/07/05 در 11:35

  روا حرفــــــــــــــــــــــ نداره از بنزم بهتره…….

 2. persia
  2009/07/11 در 07:40

  ایول منم با نیما موافقم
  تازه اون قطعه که این حرفا رو نداره بذارید بیاد برینه به این تهران زیبا – به به

 3. مریم
  2009/07/24 در 17:51

  موضوع بسیار مهمی است و از نیروی انتظامی بخاطر پیگیری جدی آن سپاسگزارم

 4. آرمیــن
  2009/07/27 در 22:19

  کاشکی رو سیستم تعلیق مزخرف این ماشین هم به این اندازه کنترل وجود داشت. بعد از دوماه صدای موتور و جعبه دندشو دیفرانسیلش بلند میشه.

 5. بهرام
  2010/03/07 در 08:49

  وا ماشين خوبيه من راضي هستم

 1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: