خانه > اخبار داخلی > سوخت‌گيری ناقص برابر است با حذف 4 ليتر از سهميه بنزين

سوخت‌گيری ناقص برابر است با حذف 4 ليتر از سهميه بنزين

برخی گزارش‌های دريافتی مردمی حاكی از آن است كه پس از سوخت‌گيری در جايگاه‌ها، بيش از مقدار سوخت‌گيری از سهميه بنزين‌ افراد كاسته می‌شود.

شايد شما نيز از آن دسته افرادی باشيد كه پس از سوخت‌گيری متوجه شده‌ايد كه حدود چهار يا پنج ليتر بيش‌تر از سهميه بنزين‌تان كم شده است. اما واقعيت اين است اين مساله به دليل تعريفی است كه برای دستگاه‌های عرضه كننده تعريف شده است؛ به اين صورت كه به هر نحوی كه سوخت‌گيری به صورت ناقص انجام شود، دستگاه به صورت خودكار حدود چهار ليتر از سهميه بنزين شخص را حذف می‌كند!

همچنين يكی از موارد شايع‌تر، زماني است كه شخص پس از اتمام سوخت‌گيری و پيش از گذاشتن نازل اقدام به برداشتن كارت سوخت می‌كند كه در اين صورت نيز چهار ليتر از سهميه‌اش كم می‌شود، بنابراين وقتی سوخت‌گيری به صورت كامل انجام شود، مشكلی بدين لحاظ به وجود نخواهد آمد.

سوخت‌گيری صحيح به اين صورت است كه شخص ابتدا كارت سوخت خود را در دستگاه قرار دهد. اگر كارت رمز داشته باشد از صاحب كارت تقاضای وارد كردن رمز را می كند كه در صورت وارد كردن رمز صحيح، ضمن اعلام ميزان سهميه كارت، صاحب كارت می‌تواند نازل را بردارد. در طول سوخت‌گيری نبايد كارت سوخت از محل خود بيرون كشيده شود و پس از اتمام سوخت‌گيری در ابتدا بايد نازل را سر جای خود قرار داد و سپس به برداشت كارت اقدام كرد. در صورتی كه غير از اين عمل انجام شود، سوخت‌گيری در زمره سوخت‌گيری ناقص محسوب می‌شود و اين يعنی حذف چهار ليتر بنزين ناقابل از سهميه كارت سوختتان!

© ایسنا

دسته‌ها:اخبار داخلی برچسب‌ها: , ,
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: