خانه > اخبار داخلی > ممنوعيت تردد خودروهای بالای 35 سال از بهمن ماه و ابطال كارت سوخت آنها

ممنوعيت تردد خودروهای بالای 35 سال از بهمن ماه و ابطال كارت سوخت آنها

معاون صنايع و انرژی ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور از ممنوعيت تردد خودروهای بالای 35 سال از اول بهمن ماه و ابطال كارت سوخت آنها خبر داد و گفت : بر اساس مصوبه ستاد از اول بهمن ماه تردد اين خودروها در كشور ممنوع بوده و راهنمايی و رانندگی از تردد آنها جلوگيری می كند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور، علی ربيعی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص سن فرسودگی خودروها گفت : خودروهای سواری 25 سال ، دولتی 15 سال ، تاكسی 10 سال ، مينی بوس 15 سال ، اتوبوس شهری 10 سال ، اتوبوس برون شهری 15 سال ، كاميوی 25 سال ، وانت 15 سال ، موتورسيكلت 10 سال و ساير وسايل نقليه مسافربری 25 سال درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد : بر اساس برنامه های در نظر گرفته شده ، 1.5 ميليون خودروی فرسوده بايد تا سال 1390 از رده خارج شود و اين در حالی است كه تا كنون حدود 611 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده اند.

معاون صنايع و انرژي ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده دولت براي از رده خارج ساختن خودروهای فرسوده گفت : صاحبان اين خودروها با از رده خارج كردن خودرو بسته به مدل خودروی سواری تا سقف 1.5 ميليون تومان تسهيلات دريافت مي كنند و خودروسازان نيز تسهيلاتي متناسب با خودروی انتخاب شده به فرد متقاضی پرداخت ميكنند.

وی افزود : برای خودروهای تاكسی فرسوده نيز 30 ميليون ريال ، وانت فرسوده 20 ميليون ريال ، ميني بوس فرسوده 30 ميليون ريال ، اتوبوس فرسوده 100 ميليون ريال و كاميون فرسوده 50 ميليون ريال كمك بلاعوض دولت پرداخت می شود.

ربيعی گفت : هم چنين خودروهای تاكسی و وانت فرسوده نيز 70 ميليون ريال ، مينی بوس فرسوده 200 ميليون ريال ، اتوبوس فرسوده 1200 ميليون ريال و كاميون فرسوده 600 ميليون ريال تسهيلات برای از رده خارج كردن پرداخت می شود.

وی از افرادی كه دارای خودروهای فرسوده هستند خواست كه برای استفاده از تسهيلات دولت هر چه سريع تر اقدام كنند.

وی افزود : كمك های دولت برای از رده خارج كردن خودروهای فرسوده سقف زمانی دارد و بعد از آن قطع خواهد شد.

معاون صنايع و انرژي ستاد حمل و نقل و مديريت سوخت كشور تقاضا برای از رده خارج كردن خودروهای فرسوده را به دو شكل نقدی و جايگزين تقسيم بندی كرد و گفت : مالكان آن دسته از خودروهای فرسوده كه تمايلی به دريافت خودروی جايگزين ندارند می توانند با مراجعه به مراكز اسقاط و بازيافت خودروهای فرسوده نسبت به از رده خارج كردن خودروي خود اقدام و حداكثر تا سقف 1.5 ميليون تومان با توجه به مدل خودروی خود پول نقد دريافت كنند و هم چنين ديگر مالكان كه قصد دارند خودروی جايگزين بگيرند نيز می توانند به نمايندگی های شركت های خودرو ساز مراجعه و با اخذ تسهيلات خودروی نو دريافت كنند.

وی در خصوص از رده خارج كردن خودرو هاي سنگين فرسوده نيز گفت : امسال بانك مركزی موظف شده است يك هزار ميليارد تومان كمك در بخش خودرو های سنگين فرسوده اختصاص دهد كه بر اين اساس دولت به ازای هر دستگاه كاميون فرسوده 5 ميليون تومان كمك بلاعوض اختصاص داده و تا سقف 80 درصد قيمت خودرو نيز تسهيلات بانكی تا ميزان 60 ميليون تومان به اين دسته از اين خودروها پرداخت خواهد شد.

دانستنیهایی که برای هرکسی در هرسنی و در هر شرایطی لازم است

خبر مرتبط : جزييات طرح اسقاط خودروهای فرسوده تا پايان سال 90

دسته‌ها:اخبار داخلی
  1. 2010/01/27 در 12:04

    اگه کسی ماشین فرسوده خارجی داره من دنبال یه ماشین واسه استفاده شخصی میگردم و میتونم با قیمت بالاتر از طرح تعویض بخرم. بیشتر دنبال ماشین آلمانی یا آمریکایی هستم ولی اگر چیز دیگری هم باشه مشکلی نیست.
    اگه کسی خواست مدل و عکس ماشینشو واسم بفرسته: pr0gramm3rz@yahoo.com

  1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: