خانه > اخبار داخلی > پرتیراژترین خودروهای ایرانی معرفی شدند

پرتیراژترین خودروهای ایرانی معرفی شدند

آمار نشان می‌دهد كه پرايد نسيم و صبا سايپا و پارس خودرو و همچنين پژو 405 ايران خودرو به ترتيب پرتيراژترين خودروهای توليد داخل در 9 ماهه سال جاری بوده‌اند.

به گزارش ايسنا ، در حالی كه بازار خودروهای سواری در ايران در اختيار تنها چهار برند است، آمار نشان می‌دهد كه سه خودرو پرتيراژ توليد داخل در اختيار سه شركت قرار دارد.

بر اين اساس پرتيراژترين خودرو توليد داخل، پرايد نسيم و صبای توليد شركت‌ سايپاست. اين شركت در 9 ماهه امسال در مجموع 216 هزار و 406 دستگاه از اين خودرو را در دو مدل بنزينی و دوگانه‌سوز توليد كرد.

در رتبه دوم پرتيراژترين خودروهای سواری توليد داخل نيز پرايد نسيم و صبای پارس خودرو قرار دارد. اين شركت در 9 ماهه سال جاری 181 هزار و 328 دستگاه از اين خودرو (بنزيني و دوگانه‌سوز) را توليد كرد.

همچنين در رده سوم، يكي از محصولات ايران خودرو قرار دارد كه طي چند هفته اخير شماره‌گذاری آن توسط پليس متوقف شده بود كه البته دوباره ازسر گرفته شد. بر اين اساس توليد پژو405 در 9 ماهه سال جاری در دو مدل بنزينی و دوگانه‌سوز به رقم 119 هزار و 769 دستگاه رسيد.

از سوی ديگر آمار نشان می‌دهد كه به دلايل مختلف در اين مدت توليد خودروهای تندر90 دوگانه‌سوز و سمند ليموزين سرير ايران خودرو، پروتون سدان و پروتون هاچ‌بك زاگرس خودرو و ليفان 1300 كرمان خودرو به صفر رسيده‌اند.


Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: