خانه > اخبار داخلی > آیا مزدا 2 در ایران تولید خواهد شد؟

آیا مزدا 2 در ایران تولید خواهد شد؟

توليد خودرو مزدا2 در ايران در گيرودار چانه‌زنی‌های قيمتی گروه خودروسازی بهمن و شركت مزدای ژاپن قرار گرفته است.


به گزارش ايسنا ، از چندی پيش خبر برنامه‌ريزی برای توليد خودرو مزدا2 در ايران اعلام شده بود كه طبق آخرين اطلاعات، تمامی مسائل مربوط به توليد اين خودرو در ايران حل شده و فقط بحث توافق قيمتی آن باقی مانده بود.

با اين حال اگر چه هنوز توليد اين خودرو در ايران قطعي نشده، اما چندی پيش در نمايشگاه خودرو شيراز اين خودرو نيز حضور داشته و در معرض ديد عمومی قرار گرفت.

اگرچه طبق برنامه قرار بود گروه خودروسازی بهمن، توليد مزدا2 را از شهريور سال آينده آغاز كند، اما برخی شنيده‌ها حاكی از آن است كه شركت مزدا هنوز در مورد قيمت اين خودرو با گروه بهمن به توافق نرسيده و در مقابل نيز خودروسازی بهمن اعلام كرده در صورت مناسب نبودن قيمت، حاضر به توليد اين خودرو در ايران نخواهد بود.

گروه بهمن قصد دارد خودرو مزدا2 را با قيمت حدود 21 تا 24 ميليون تومان به صورت CKD كاری در داخل كشور توليد كند.

آخرين اطلاعات خبرنگار ايسنا حاكی از آن است كه اين خودروساز جايگزين‌هايی را نيز برای خودرو مزدا2 در نظر گرفته كه در صورت عدم توافق با شركت مزدا در خصوص قيمت آن، توليد اين خودرو منتفی و توليد خودرو جايگزين در دستور كار گروه بهمن قرار خواهد گرفت.

بايد صبر كرد و ديد كه آيا اين دو خودروساز درباره قيمت مزدا2 به توافق می‌رسند يا اين‌كه در نهايت گروه بهمن از خير توليد اين خودرو در ايران خواهد گذشت.


Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. 2010/02/23 در 01:40
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: