خانه > اخبار داخلی > عرضه خودروی چينی جايگزين پيكان از سال آینده

عرضه خودروی چينی جايگزين پيكان از سال آینده

قائم مقام مدير عامل ايران خودرو در كيفيت و محصول با اشاره به واردات 7 دستگاه خودروي چيني جايگزين پيكان به كشور، پيش بيني كرد توليد و عرضه اين خودرو از نيمه دوم سال آينده آغاز شود.

مير جواد سليماني در گفت و گو با فارس با اشاره به ورود كشتي‌ حامل خودروي چيني به كشور گفت: هم اكنون تست و انجام آزمونهاي مختلف بر روي خودروهاي وارداتي در حال انجام است تا تأييديه‌هاي لازم از مراكز مربوطه اخذ شود.

وي با بيان اينكه انجام تست سه هزار كيلومتر اين خودرو شروع شده است، افزود: نمونه‌هاي وارد شده به دستگاه‌هاي مختلف از جمله سازمان استاندارد، وزارت صنايع و سازمان حفاظت محيط زيست ارائه شده است.

وي پيش بيني كرد نتايج آزمايشات مربوط به خودروي چيني جايگزين پيكان طي دو تا سه هفته آينده مشخص شود.

سليماني تصريح كرد: منتظريم نتايج نهايي آزمايشات مشخص شود تا مذاكره با شركت چيني را ادامه دهيم.

به گفته وي تاكنون 7 نمونه از خودروي چيني جايگزين پيكان به كشور وارد شده و در اختيار دستگاه‌هاي مربوطه قرار گرفته است.

وي پيش‌بيني كرد: توليد خودروي چيني جايگزين پيكان از نيمه دوم سال آينده آغاز و اين خودرو به بازار عرضه شود.

سليماني در ادامه در خصوص تشكيل كميته‌اي در سازمان گسترش براي استفاده حداكثري از توان ساخت داخل و نقش ايران خودرو در اين زمينه گفت: وظيفه خودروسازان اين است كه از قطعه‌سازان داخلي حمايت كنند و در اين راستا از حداكثر توان ساخت داخل بهره گيرند.

وي ادامه داد: اين مسئله در برنامه كلان ايران خودرو قرار دارد و در ساخت خودروهاي داخلي از حداكثر توان توليد قطعه در كشور استفاده خواهد شد.

وي در پايان در مورد تصميم گيري هيأت مديره ايران خودرو در خصوص توليد رانا نيز گفت: اين مسئله در برنامه هيأت مديره قرار دارد ولي با توجه به حجم بالاي كارها، هنوز تصميم‌گيري در اين مورد صورت نگرفته است.


Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: