خانه > اخبار داخلی > آخرين اخبار از توليد مزدا ‌٢ در ايران

آخرين اخبار از توليد مزدا ‌٢ در ايران

مذاكرات براي توليد خودرو مزدا 2 در ايران همچنان ادامه دارد.

مجيد بهرامي – مديرعامل گروه خودروسازي بهمن – در گفت‌و‌گو با ايسنا ، درباره آخرين وضعيت توليد مزدا 2 در ايران با بيان مطلب بالا افزود: مزدا 2 خودرو مناسبي است كه در صورت ورود به بازار رقيب چنداني نخواهد داشت.

وي با بيان اين‌كه مصرف سوخت اين خودرو و آلايندگي آن بسيار پايين است، در مورد قيمت آن نيز گفت: به هر حال در مورد قيمت اين خودرو بايد به توافق برسيم.

او درباره زمان توافق نيز توضيح داد:‌ اين كار بستگي به شرايط دارد؛ به هر حال دنبال مي‌شود كه به نتيجه برسد.


گفتني است، مذاكرات گروه بهمن با مزداي ژاپن براي توليد مزدا 2 در ايران از چندي پيش در حال انجام بوده و محور مذاكرات در حال حاضر رسيدن به توافقي در خصوص قيمت اين خودروست؛ به گونه‌اي كه مي‌توان گفت توليد مزدا 2 در ايران در گيرودار چانه‌زني‌هاي قيمتي گروه خودروسازي بهمن و شركت مزدا ژاپن قرار گرفته است.

با اين حال اگر چه هنوز توليد اين خودرو در ايران قطعي نشده، اما چندي پيش در نمايشگاه خودرو شيراز اين خودرو نيز حضور داشته و در معرض ديد عموم قرار گرفت.

اگرچه طبق برنامه قرار بود گروه خودروسازي بهمن، توليد مزدا2 را از شهريور سال آينده آغاز كند، اما همان طور كه گفته شد شركت مزدا هنوز در مورد قيمت اين خودرو با گروه بهمن به توافق نرسيده و در مقابل نيز خودروسازي بهمن اعلام كرده در صورت مناسب نبودن قيمت، حاضر به توليد اين خودرو در ايران نخواهد بود.

گروه بهمن قصد دارد مزدا2 را با قيمت حدود 21 تا 24 ميليون تومان به صورت CKD كاري در داخل كشور توليد كند.

با اين حال گروه بهمن جايگزين‌هايي را نيز براي خودرو مزدا2 در نظر گرفته كه در صورت عدم توافق با شركت مزدا در خصوص قيمت آن، توليد اين خودرو منتفي و توليد خودرو جايگزين در دستور كار گروه بهمن قرار خواهد گرفت.

بايد صبر كرد و ديد كه آيا اين دو خودروساز درباره قيمت مزدا2 به توافق مي‌رسند يا اين‌كه در نهايت گروه بهمن از خير توليد اين خودرو در ايران خواهد گذشت.


Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: