خانه > اخبار داخلی > مصوبه دولت برای تسهيل اسقاط خودروهای فرسوده ابلاغ شد

مصوبه دولت برای تسهيل اسقاط خودروهای فرسوده ابلاغ شد

با تصويب دولت، گمرك و ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت موظف شدند اقدامات لازم براي تسهيل در انجام فرآيند عمليات اسقاط خودروهاي فرسوده را فراهم كنند.

بر اساس تصميم نمايندگان ويژه رئيس جمهور در كارگروه توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت، گمرك ايران موظف است به منظور تسهيل در اجراي آيين نامه خروج خودروهاي فرسوده، با درخواست ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت، نسبت به ترخيص خودرو، اجزاء، قطعات، مواد اوليه، تجهيزات، لوازم يدكي و ساير اقلام مرتبط با حمل و نقل براي كليه وارد كنندگان و خودروسازان، تا سقف معادل 3 هزار ميليارد ريال حقوق ورودي اقدام كند.

بر اين اساس واردكنندگان و خودروسازان فوق‌الذكر موظفند ظرف شش ماه با ارائه گواهي اسقاط خودروهاي فرسوده مورد تاييد ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت، بدهي ياد شده را با گمرك ايران تسويه كنند.

همچنين ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت موظف شد اقدامات لازم براي تسهيل در انجام فرآيند عمليات اسقاط و دريافت و پرداخت مبالغ ارزش گواهي اسقاط به خريدار و فروشنده از طريق دريافت ضمانت نامه بانكي و افتتاح حساب واسط به نحوي كه صرفاً سهولت و دقت در انجام كار و تنظيم مبالغ پرداختي به مالكين خودروهاي فرسوده را فراهم كند، به عمل آورد.

اين مصوبه در تاريخ 4 اسفندماه از سوي محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شده است.

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار خودروهای فرسوده به این صفحه مراجعه نمایید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: