خانه > اخبار داخلی > خط تولید دو غول خودروسازی دنیا از سال آینده در ایران

خط تولید دو غول خودروسازی دنیا از سال آینده در ایران

شرکت خودروساز سوئدی ولوو و شرکت خودروساز آلمانی آئودی از سال آینده در ایران خط تولید خودرو راه اندازی می کنند.

به گزارش خبرآنلاین ، نمایندگان شرکت های آئودی و ولوو در حال حاضر در تهران به سر می برند و در حال مذاکره با گروهی از مدیران خودروساز ایرانی و نمایندگان دولت برای توافق بر راه اندازی خط تولید خودروهای آئودی و ولوو هستند.

شرکت آلمانی و مشهور آئودی [AUDI AG] که یکی از غول های خودرو سازی اروپا است،قرار است خودروی سواری در سه مدل و سه رنج قیمتی در ایران تولید کند که همه محصولات ایران شرکت زیر 20 میلیون تومان است.

شرکت سوئدی [VOLVO] ولوو نیز قرار است در صورت توافق نهایی،دو مدل خودروی سواری سبک و یک مدل خودروی سنگین تولید کند. هنوز توافقی بر سر قیمت خودروهای تولیدی شرکت ولوو صورت نگرفته است، اما پیش شرط تولید خودروهای این دو غول خودرو سازی دنیا ، پائین بودن قیمت و تیراژ بالای تولید است.

آئودی یک خودروساز آلمانی و تولیدکنندهٔ خودرو‌های لوکس است. دفتر اصلی آن در شهر اینگولشتاد در ایالت بایرن آلمان است. این شرکت از سال ۱۹۶۴ یکی از زیرمجموعه‌های فولکس واگن است.

شعار این شرکت Vorsprung durch Technik به معنی پیشرفت از طریق تکنولوژی برتر است. مدل‌هایی آئودی از جمله TT ، A۴ ، ۱۰۰ ، ۹۰ در ایران وجود دارد.

گروه ولوو نیز یک شرکت سوئدی سازنده وسایل نقلیه و قطعات آن است. از جمله تولیدات این شرکت تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، قطعات هوافضا و خدمات مالی است.

شرکت ولوو،کار خود را در 14 آوریل ۱۹۲۷ به عنوان شرکت خودروسازی در شهر گوتنبورگ سوئد آغاز کرد. این شرکت در آغاز شاخه‌ای از شرکت بلبرینگ‌سازی اس.کی.اف بود.

نام ولوو به معنی «می‌غلتم» است و از فعل volvere لاتین گرفته شده‌است. بخش خودروسازی ولوو امروزه متعلق به شرکت اتومبیل سازی فورد می‌باشد.

حضور این دو شرکت خودروسازی بزرگ دنیا در ایران می تواند زنگ خطری جدی برای خودرو سازان ایرانی ، خاصه شرکت های بزرگ ایران خودرو و سایپا باشد.


Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی برچسب‌ها: , , ,
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: