خانه > اخبار داخلی > کلاهبرداری سریالی با ترفند اسقاط خودروهای فرسوده

کلاهبرداری سریالی با ترفند اسقاط خودروهای فرسوده

یک کلاهبردار حرفه ای که با انتشار آگهی تحویل فوری وام خرید خودرو در روزنامه ها ، میلیونها تومان به جیب زده بود در کرج دستگیر شد.

به گزارش ایسکانیوز : چندی پیش راننده ای به نام «محمد رسول – الف» به اداره آگاهی استان تهران رفت و شکایتی ارائه داد.

وی گفت : قرار بود مردی به نام «علیرضا – الف» ماشین فرسوده مرا اسقاط کند و به من وام بدهد. او اما پس از انجام مراحل ابتدایی اسقاط ، امضایم را جعل کرد و با دریافت وام پنج میلیون تومانی خرید خودرو گریخت.

رسیدگی به پرونده در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرم های اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفته بود که شکایت مشابهی به دست آنان رسید.شواهد نشان می داد «علیرضا» با راه اندازی یک دفتر و انتشار آگهی تبلیغاتی در روزنامه های کثیرالانتشار مدعی بود وام فوری خرید خودرو به متقاضیان می پردازد.وی با این ترفند 130 میلیون ریال از دومین شاکی گرفته و فرار کرده بود.

کارآگاهان با تجمیع اطلاعات «علیرضا» را در «کمالشهر» کرج ردیابی کردند اما وی پیش از حضور پلیس ، آنجا را ترک کرده بود.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، این مرد در اداره آگاهی فردیس نیز چندین پرونده کلاهبرداری با همین شیوه داشت و تحت تعقیب بود.

ماموران با کشف سرنخ های بعدی ، تازه ترین مخفیگاه «علیرضا» را در خیابان «داریوش» کرج شناسایی و سرانجام وی را طی عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

این تبهکار که دستش را رو شده می دید در بازجوئی ها به کلاهبرداری های سریالی از رانندگان فریب خورده اعتراف کرد و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

پلیس به مردم هشدار داد : صرف انتشار آگهی در روزنامه ها ، دلیل قانونی بودن تمامی اقدام های افراد یا شرکتها نیست و باید پیش از هرگونه معامله ، تحقیق لازم در این زمینه از سوی متقاضیان صورت بگیرد.

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: