خانه > اخبار داخلی > نیروی انتظامی : نصب هرگونه علايم در درون خودرو ممنوع است

نیروی انتظامی : نصب هرگونه علايم در درون خودرو ممنوع است

معاون اجتماعي و اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اين كه استفاده از علائم ناشناخته خارجي زيبنده مردم نيست، اظهار كرد: بوگيرها با شكل حرف انگليسي «X» از نماد برخي فرقه‌هاي شيطان پرستي است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ: بوگيرها با شكل حرف انگليسی «X» از نماد برخی فرقه‌های شيطان پرستي است

سرهنگ رضا غني‌لو در گفت‌وگو با ايسنا ، افزود: بنا بر بررسي‌هاي صورت گرفته توسط پليس امنيت اخلاقي بوگيرهايي كه به شكل حرف انگليسي X به عنوان آويز در برخي از خودروها مورد استفاده قرار مي‌گيرد، از نمادهاي «كاباليست‌ها» يا «مكتب حروفيون» در غرب است، همچنين براي اين حرف در زبان لاتين اثر جادويي بوده و از آن به عنوان نماد اسرار استفاده مي‌شده است.

به گفته وي اين علامت از نمادهاي بعضي از فرقه‌هاي شيطان پرستي است.

اين عضو هيات علمي دانشگاه افزود: بر اساس تحقيقات غيرمحسوس به عمل آمده بالغ بر 99 درصد از افرادي كه از اين نماد استفاده مي‌كنند، بي‌اطلاع از اين موضوع بوده و تنها نياز به بوگير، همچنين فروش اين مدل در سطح شهر را علت استفاده از آن عنوان كرده‌اند.

معاون اجتماعي و اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ تصريح كرد: به فروشندگان لوازم و تجهيزات داخل خودرو، داروخانه‌ها و خرازي‌ها توصيه مي‌شود كه به منظور پرهيز از شبهات، اشكال ديگري از بوگيرها را به منظور فروش ارائه كنند، تا ندانسته مروج تبليغاتي فرقه‌هاي انحرافي نشوند.

سرهنگ غني‌لو به ايسنا گفت: اداره اماكن عمومي حسب وظيفه ذاتي و قانوني در صورت ادامه واردات قاچاق و يا توليد غيرمجاز همچنين فروش اين گونه نمادها و علائم با هماهنگي مقامات قضايي با اين موضوع برخورد خواهد كرد.

وي اظهار كرد: همچنين طبق ماده «207» آيين‌نامه‌ تخلفات راهنمايي و رانندگي نصب هر نوع علائم و پلاك‌هاي متفرقه و همچنين الصاق يا نصب هر نوع آگهي، نوشته ، عكس ، نوشتن عبارات و ترسيم نقوش بر روي شيشه‌ها يا بدنه دروني و بيروني وسيله نقليه به منظور تجارت ، تبليغ ، نمايش و مانند آن ممنوع است.

Advertisements
دسته‌ها:اخبار داخلی
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: