خانه > اخبار داخلی, بازار خودرو > نسل جدید مزدا 3 وارد بازار ایران می‌شود

نسل جدید مزدا 3 وارد بازار ایران می‌شود

مدل جديد مزدا 3 از نيمه دوم ارديبهشت امسال وارد بازار خواهد شد.

سعيد موحدي ـ معاون اقتصادي و برنامه‌ريزي گروه خودروسازي بهمن ـ در گفت‌وگو با ايسنا ، افزود: اين خودرو مدل به‌روزتري از مزدا3 فعلي بوده و همزمان در ژاپن و بازارهاي اروپا و آمريكا در ايران نيز توليد مي‌شود.

نسل جدید مزدا 3

نسل جدید مزدا 3

وي با بيان اين‌كه استاندارد آلايندگي اين خودرو يورو4 و مصرف سوخت آن در سيكل تركيبي 7.8 ليتر در100 كيلومتر است، خاطرنشان كرد: گيربكس مزدا 3 جديد در مقايسه با مزدا 3 فعلي پنج دنده اتوماتيك بوده و موتور آن دو هزار سي‌سي است.

او خاطرنشان كرد: اين خودرو مجهز به ترمز ABS وEBD و شش كيسه ايمني هوا بوده و سيستم‌هايي همچون ترمز كروز كنترل، كامپيوتر سفر، سنسور عقب، سيستم حفظ پايداري و تعادل خودرو در جاده‌هاي لغزنده و سيستم چرخش چراغ‌ها با زاويه حركت خودرو به چپ و راست در آن نصب شده است.

موحدي با بيان اين‌كه قيمت فول آپشن اين خودرو براي ورود به بازار حدود 38 تا 39 ميليون تومان است، تصريح كرد: پيش‌بيني مي‌شود كه انتظار كشش بازار بيش از قيمت ابتدايي‌ آن باشد.

وي افزود:‌ اين خودرو در تيپ اسپورت ويژگي‌هاي ظاهري خودروهاي اسپورت مانند صندلي‌هاي اسپورت، بال عقب و بال‌هاي جانبي، برف پاك‌كن اتوماتيك و سقف شيشه‌اي را دارد.


Advertisements
 1. سعيد
  2010/06/02 در 20:48

  قيمتش خيلي گرونه چرا ما اگه بخوايم يه خودروي خوب سوار بشيم بايد اينهمه پول بديم؟

 2. Dash
  2010/06/30 در 00:43

  قیمت خودرو در ایران عملا نوعی سرقت از جیب مشتری است. واقعا جای تاسف دارد از این سودجویی نامشروع …

 1. 2010/06/03 در 18:18
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: