خانه > اخبار داخلی > اعلام تاریخ دقیق تحويل تيبا

اعلام تاریخ دقیق تحويل تيبا

قائم‌مقام مديرعامل شركت سايپا از برنامه‌ريزي انجام شده براي تحويل رسمي تيبا همزمان با سالروز تولد امام رضا (ع) در روز 27 مهر ماه خبر داد.

محمدسعيد فلاحي اظهار داشت: محل برگزاري مراسم تحويل تيبا هنوز مشخص نشده و فقط هدفگذاري زماني آن نهايي شده است.

وي با بيان اينكه همه مجوزهاي لازم براي توليد تيبا از جمله مجوز موسسه استاندارد، سازمان حفاظت محيط‌زيست، بهينه‌سازي مصرف سوخت و همچنين مجوز شماره‌گذاري اين خودرو دريافت شده است، افزود: كل تعهدات شركت سايپا به خريداران تيبا طي سال جاري عملي خواهد شد.

وي در مورد تحويل تيبا به عنوان هديه به دو بانوي محجبه كاراته كار ايراني كه در مسابقات جهاني توكيو بدون پوشش اسلامي حاضر به رقابت نشدند، نيز گفت: تعهد سايپا در قبال اين دو نفر قبلا عملي شده و مبلغ اين هديه به آنها پرداخت شده است.

تيبا به عنوان دومين خودرو ملي كشور بعد از سمند، اواخر آذر 87 با حضور رييس‌جمهور رونمايي شد.

در آن زمان، رقابت ايران خودرو و سايپا براي تصاحب عنوان«توليدكننده دومين خودرو ملي» در نهايت به رونمايي مينياتور و منتفي شدن توليد راناي 10 ميليون توماني انجاميد.

هم‌اكنون كه پروژه تيبا به آغاز تحويل رسمي خود نزديك مي‌شود، توليد رانا نيز در هيات‌مديره ايران خودرو به تصويب رسيده است.

پيش‌ثبت‌نام مينياتور سال 87 در دو مرحله با دريافت 5 ميليون تومان از خريداران صورت گرفت و قرار شد بقيه مبلغ خودرو در زمان تحويل از متقاضيان دريافت شود، البته در آن زمان قيمت اين خودرو هنوز مشخص نشده بود و فقط عنوان مي‌شد كه مينياتور با قيمت زير 10 ميليون تومان عرضه خواهد شد. بعدها قيمت مدل پايه اين خودرو 9 ميليون و 990 هزار تومان مشخص شد.

تحويل تيبا در اواخر مهر ماه در حالي صورت مي‌گيرد كه در روز رونمايي اين خودرو، مسوولان سايپا اعلام كردند با پيش فروش تيبا تا پايان سال 87 امكان توليد و تحويل آن به خريداران تا پايان شهريور 88 فراهم مي‌‌شود.

در توليد خودرو كاملا ايراني سايپا از 122 سازنده داخلي استفاده شده و 810 قطعه و مجموعه طراحي و توليد شده است.

راندمان موتور اين خودرو حدود 17 اسب بخار بيشتر از پرايد است، حجم موتورش از پرايد بيشتر است، ظاهر آن از پرايد زيباتر و از مواد اوليه بهتري در ساخت قطعات داخلي اعم از صندلي و داشبورد استفاده شده است. در همين حال تجهيزات ايمني اين خودرو بيشتر از پرايد بوده و داراي ترمز ABS است.

© منبع خبر

Advertisements
  1. سيناد
    2010/09/18 در 20:08

    بابا مرديم از چشم انتظاري…! من ثبت نام كردم و تا الان 10 بار از وعده هاي اينچنيني شنيدم. خدا كنه ابن آخريش باشه.اگه مي شه در مورد نقص فني كه تو توليد داشته و ظاهرا در قسمت اگزوزش شايع شد اطلاع رساني بشه.متشكر.

  1. No trackbacks yet.
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: