خانه > گالری, اخبار خارجی > معرفی بوگاتی ویرون منحصربفرد و استثنایی منصوری

معرفی بوگاتی ویرون منحصربفرد و استثنایی منصوری

كوروش منصورى به واسطه علاقه فراوان خود به خودرو در زمان اقامت در بريتانيا تقريبا بسيارى از خودروهاى معروف و البته گران‌قيمت انگليسى را در اختيار داشت.


بالاخره در سال 1989 منصورى تصميم به تاسيس شركت خود گرفت كه در زمينه تقويت و ارتقاى خودروهاى گران قيمت به خصوص انواع انگليسى و ايتاليايى متمركز است. نتيجه كار هم به وجود آمدن سوپر خودروهاى منحصربه فردى بود كه تنها به تعداد بسيار محدود ساخته مى شدند البته بيشتر فعاليت منصورى در زمينه تغييرات و بهينه سازى هاى ظاهرى، آيروديناميكى و داخل كابين است ولى همچنان تقويت پيشرانه و ارتقاى عملكرد خودرو به وسيله برنامه ريزى مجدد ECUو استفاده از سيستم اگزوزهاى اسپرت و … جزء برنامه هاى اين تيونر آلمانى به حساب مى‌آيد. به تازگى منصورى در ادامه پروسه خود در ارتقاى ابر خودروى بوگاتى ويرون نمونه بسيار منحصر به فردى از اين خودرو را به وجود آورده كه حتى جذاب‌تر از مدل ارائه شده در سال گذشته از همين تيونر است.

بر خلاف مدل ارائه شده در مارس سال پيش كه بيشتر توجه منصورى به ارتقاى توانايى هاى حركتى و افزايش قدرت پيشرانه اين هيولاى سرعت خلاصه شده بود، اين بار در نقطه مقابل تقريبا فقط تغييرات ظاهرى و داخل كابين وجه تمايز اين ساخته منصورى با انواع معمولى آن است، تغييراتى كه احتمالا بجز در منصورى بوگاتى ويرون Linea Vincerò d’Oro (در زبان ايتاليايى به معنى خط طلايى برنده خواهد شد) در هيچ ويرون ديگرى نخواهيد ديد!


در مقايسه با بوگاتى ويرون استاندارد ، Linea Vincerò در نماى جلو تقريبا فيس ليفت شده است. گلگيرهاى جلو داراى ورم بيشترند، كاپوت اندكى كوتاه شده و شيب قسمت جلويى بدنه افزوده شده تا ظاهرى تهاجمى تر براى اين نما به وجود آيد. چراغ‌هاى LED روشنايى روز به همراه حرف V شكل داده شده در نماى جلو كه در واقع يادآور ابتداى Vincerò است، ظاهرى متفاوت براى ويرون منصورى به وجود آورده است. همچنين اسكرت هاى جانبى با طراحى جديد خود ضمن بهبود وضعيت آيروديناميكى بدنه بر جذابيت هاى بصرى خودرو نيز افزوده اند. استفاده از خروجى هاى هواى بزرگ‌تر در بخش عقب و كنارى بدنه عملا فرايند خنك شدن پيشرانه را تسهيل مى كند همچنين به كار گيرى ديفيوزر جديدتر پايدارى و فرمان پذيرى خودرو به خصوص در سرعت هاى سرسام آورى كه تنها مختص ويرون است را بهبود مى بخشد.

از جمله مهم ترين تغييرات ويرون منصورى با انواع استاندارد بدون شك پوشش خاص بدنه اين خودرو است. تقريبا تمامى بخش هاى بدنه ويرون Linea Vincerò d’Oro از فيبر كربن فوق العاده سبك وزن و با مقاومت بالا ساخته شده كه به واسطه تكنولوژى برتر در شكل دهى به آن از كيفيت بسيار بالايى بر خوردار است.

البته اين تمام داستان نيست و منصورى براى تكميل كردن پروسه ساخت استثنايى ترين بوگاتى ويرون 16,4 برخى از المان‌هاى بدنه شامل رينگ‌هاى غول پيكر آلياژى توربين مانند، جلو پنجره منحنى شكل با علامت Vincerò-V، دستگيره درها، آيينه‌هاى جانبى، درپوش مخزن سوخت، پوشش نازل هاى آب پاش چراغ هاى جلو، حاشيه هاى دور تا دور چراغ هاى LEDروشنايى روز و نوار تزيينى روى سقف كه تا انتهاى خودرو نيز كشيده شده را به صورت كامل از طلا پوشانده است!

در داخل كابين نيز به وضوح مى توان تغييرات اعمال شده در بدنه خودرو را مشاهده كرد . منصورى با استفاده از مواد با كيفيت و اعلا در تركيب با تكنولوژى‌هاى مدرن اتمسفرى بسيار چشم نواز، لوكس و البته اسپرت را به وجود آورده است.

سيستم نورپردازى داخلى اتاق با استفاده از لامپ هاى LED نيز تاثير مضاعفى بر جذابيت هاى بصرى اين محيط ايفا مى‌كند. در انتها لازم به ذكر است كه از اين خودروهاى بسيار منحصر به فرد تنها به تعداد چند دستگاه ساخته خواهد شد و البته مشتريان آن هم احتمالا بايد رقمى چند برابر يك بوگاتى ويرون استاندارد را براى به دست آوردن آن هزينه كنند!

© هفته نامه ایران خودرو ، شماره 177


Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: