خانه > اخبار داخلی, بازار خودرو > نگاهی به وضعیت قیمت‌های بازاری انواع خودروها در هفته پایانی تابستان 89

نگاهی به وضعیت قیمت‌های بازاری انواع خودروها در هفته پایانی تابستان 89

بازار خودرو هفته پاياني شهريور و فصل تابستان امسال را بدون سر و صدا پشت سر گذاشت.

به گزارش ايسنا ، بازار خودرو در حالي وارد مهرماه و فصل پاييز شد كه در تابستان امسال دوران نسبتا راكدي را پشت سر گذاشت. البته پيش‌بيني مي‌شود نيمه دوم امسال شاهد تغيير و تحولات مهمي در بازار خودرو كشور باشيم. از جمله اين‌كه قرار است قانون هدفمند شدن يارانه‌ها در روزهاي پيش رو اجرايي و از سوي ديگر در سياست‌هاي خودروسازان نيز تغييراتي ايجاد ‌شود.

از يك سو سايپا اعلام كرده كه توليد زانتيا را در پاييز امسال متوقف مي‌كند و از سوي ديگر قرار شده تا تيبا يا همان مينياتور سابق طي مراسمي آبان ماه امسال تحويل مشتريان شود.

در همين حال وزير صنايع و معادن نيز اين هفته آب پاكي را روي دست برخي ريخت و اعلام كرد كه تمركز توليد خودرو تندر90 در يكي از دو شركت ايران خودرو يا پارس خودرو منتفي است. به اين ترتيب تندر همچنان در دو نوع ايران خودرويي و پارس خودرويي وارد بازار خواهد شد.

ضمن اين‌كه به تازگي ايران خودرو نيز اعلام كرده كه توليد تندر90 دوگانه‌سوز اين شركت از نيمه دوم شهريور ماه امسال آغاز شده و به ترتيب اولويت، خودروهاي مذکور به متقاضيان واگذار مي‌شود.

ایران خودرویی‌های بازار

اما در هفته‌اي كه گذشت هر دستگاه خودرو پژو405 بنزين‌سوز داراي ترمز ضدقفل و ايموبلايزر با قيمتي معادل 13 ميليون و 800 هزار تومان در بازار خريد و فروش شد. نوع دوگانه‌سوز پژو405 داراي ترمز ضدقفل نيز حدود 14 ميليون و 900 هزار تومان در بازار معامله شد.

همچنين هر دستگاه پژو پارس دوگانه‌سوز 18 ميليون و 900 هزار تومان به فروش رفت. پژو پارس سال نيز 18 ميليون و 300 هزار تومان در بازار قيمت داشت. هر دو خودرو فوق مجهز به ترمز ضدقفل هستند.

در اين هفته هر دستگاه پژو206 تيپ 2 داراي ترمز ضدقفل حدود 14 ميليون و 200 هزار تومان در بازار خريد و فروش شد.

مدل‌هاي V9 و V8 و V20 نيز به ترتيب 19 ميليون و 400 هزار تومان، 16 ميليون و 700 هزار تومان و 14 ميليون و 700 هزار تومان در بازار كشور خريد و فروش شدند.

همچنین در هفته‌ای که گذشت هر دستگاه سمند سورن مجهز به ترمز ضدقفل و كيسه ايمني هوا 16 ميليون و 900 هزار تومان در بازار خريد و فروش شد.

سایپایی‌های بازار

اين هفته سايپا 132 و سايپا111 نيز به ترتيب 8 ميليون و 400 هزار تومان و 8 ميليون و 800 هزار تومان در بازار خريد و فروش شدند و هر دستگاه ريو نيز اين هفته 13 ميليون و 800 هزار تومان در بازار قيمت داشت.


نگاهی به قیمت برخی از خودروها در پنجشنبه هفته ای که گذشت

نرخ فروش خودروهای داخلی در بازار

نرخ فروش برخی خودروهای وارداتی و مونتاژی


Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: