خانه > اخبار داخلی > آغاز طرح جایگزینی خودروهای‌ فرسوده سايپا

آغاز طرح جایگزینی خودروهای‌ فرسوده سايپا

مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا از آغاز طرح جایگزینی 140 هزار دستگاه خودرو سواری و وانت در راستای طرح خارج نمودن خودروهای فرسوده خبر داد.

فرامرز طاهری با بیان مطلب فوق گفت: در راستای اجرای طرح خروج خودروهای فرسوده، نوسازی شبکه حمل‌ونقل عمومی، پرداخت ارزش گواهی اسقاط و . . . ، با هماهنگی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت (ستاد تبصره 13) و استفاده از منابع داخلی و شبکه بانکی، گروه خودروسازی سایپا شرایط مناسبی را برای جایگزینی 140,000 دستگاه خودرو سواری و وانت فراهم کرده است. وی گفت: شرکت سایپا در کنار سایر عوامل اجرایی ستاد تبصره 13، همچون وزارت کشور، سیستم بانکی، راهنمایی و رانندگی، مراکز اسقاط، سازمان حفاظت از محیط زیست تا پایان سال 88 حدود 150هزار دستگاه خودرو فرسوده را از رده خارج كرده است. مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: نوسازی خودروهای فرسوده با توجه به اثرات مثبت آن بر محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی، کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و… یکی از ضرورت‌های بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی می‌باشد که شرکت سایپا در سال 82 با ایجاد مرکز اسقاط در تهران و سایر مراکز استان‌ها همچون اصفهان و مشهد تعداد 20هزار و 119 دستگاه خودرو فرسوده را تا ابتدای سال 85 جمع‌آوری كرد.

طاهری در خاتمه اعلام کرد: متقاضیان استفاده از این طرح می‌توانند طی روزهای آتی جهت ثبت‌نام به نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا مراجعه نمایند.

© سایپانیوز

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: