خانه > اخبار داخلی > چرخ اسقاط خودروهای فرسوده كلاً پنچر شد

چرخ اسقاط خودروهای فرسوده كلاً پنچر شد

رويانيان: اسقاط خودروهای فرسوده در ايران به طور كامل متوقف شد

رييس مجلس هرچه سريعتر در اين خصوص وارد عمل شود

 

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور از توقف كامل اسقاط و جايگزينی خودروهای فرسوده در كشور با ابلاغ رييس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

 

سردار محمد رويانيان روز چهار‌شنبه در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: با رای دفتر تثبيت لوايح مجلس شوراي اسلامي كه با امضاي رياست مجلس ابلاغ شده است، فرايند اسقاط خودرو در ايران كاملا متوقف شد.

 

وي با اشاره به اين كه ظرف چهار سال گذشته 700 هزار خودرو فرسوده از رده خارج شد و بر اساس توسعه حمل و نقل عمومي مصوبه سال 86 مجلس شوراي اسلامي نوسازي خودروهاي فرسوده، بهسازي توليد و اخذ عوارض از خودروهاي پرمصرف وارداتي به دولت تكليف شده بود، گفت: بر اساس نامه اخير رييس مجلس و حكم قطعي صادر شده، اخذ عوارض از خودروهاي پرمصرف و اسقاط يك تا سه خودرو به ازاي واردات هر خودروي خارجي از سوي ديگر اسقاط خودرو در ازاي توليد خودروهاي داخلي به طور كامل لغو شد كه به اين ترتيب تمام اعتبار مورد نياز براي اسقاط خودروها، كاميون‌ها، اتوبوس‌ها و تاكسي‌هاي فرسوده از بين رفت و تمامي طرح‌هاي اسقاط خودروهاي فرسوده متوقف شد.

 

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به اين كه عوارض مذكور به نفع قشر محروم جامعه اخذ مي‌شد، گفت: از سوي ديگر اين عوارض موجب مي‌شد تا واردات خودروهاي پر مصرف به كشور كاهش يابد.

 

وي از رياست مجلس شوراي اسلامي خواست كه هر چه سريع‌تر در اين خصوص وارد عمل شده تا فرايند اسقاط خودروهاي فرسوده مجدداً در كشور آغاز شود.

 

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور به ايسنا گفت: در صورت ادامه روند فعلي شاهد حضور خودروهاي 50 تا 60 ساله در حمل و نقل عمومي و خودروهاي قديمي پر مصرف كه دو برابر خودروهاي نو مصرف سوخت دارند و مرگ و مير بيش از پيشي را در تصادفات خودروها به دليل وجود خودروهاي قديمي شاهد خواهيم بود.

 

وي خاطرنشان كرد: بدين ترتيب بايد گفت با شرايط فعلي چرخ اسقاط و جايگزيني خودروهاي فرسوده كه به دليل مشكلات بانكي و صنعت خودروسازي به كندي پيش مي‌رفت به طور كلي پنچر شد!

 


جهت اطلاع از جدیدترین اخبار خودروهای فرسوده به این صفحه مراجعه نمایید

 


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: