خانه > نمایشگاه ها, اخبار خارجی > دو محصول جذاب فراری در نمایشگاه خودرو پاریس 2010

دو محصول جذاب فراری در نمایشگاه خودرو پاریس 2010

Ferrari California with HELE Systemفراری با دو اتومبیل تازه در نمایشگاه خودروی امسال شرکت کرده است. کالیفرنیا به سیستم کاهش آلایندگی HELE مجهز شده و ساآپرتا به یاد اندرو پینین‌فارینا، طراح فقید خودروهای فراری نامگذاری شده است.


با یک نگاه اجمالی به توانایی‌ها و مشخصات فنی خودروهای حاضر در نمایشگاه خودروی پاریس به نکته جالبی پی می‌بریم. بسیاری از نمونه‌های تازه اقتباسی فوق‌العاده و پیشرو از محصولات پیشین هستند و به خوبی می‌توانند با نیازهای امروز و ملاحظات زیست‌محیطی قرن حاضر کنار بیایند. یکی از این نمونه‌ها فراری کالیفرنیا HELE است که می‌توان آنرا «کالیفرنیا اسپایدر» با انتشار پایین گازهای گلخانه‌ای دانست.

Ferrari California with HELE System

به گزارش تلگراف، سیستم HELE که سرنام «قدرت بالا و انتشار پایین» است، به منظور حفظ توان فراری در کنار کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و اجرایی‌شدن طرح کاهش 40درصدی آلایندگی محیط از سال 2002/1381 تا 2014/1393 توسط این شرکت طراحی شده است. با به کارگیری این سیستم فوق‌العاده زمان روشن‌شدن موتور به 230هزارم ثانیه کاهش پیدا خواهد کرد. این خودرو برای رسیدن از صفر به صد به 4 ثانیه زمان نیاز خواهد داشت.

این سیستم از پروانه موتور و پمپ کنترل تزریق هوشمند سوخت بهره می‌گیرد. استفاده از فناوری تهویه هوا با استفاده از کمپرسور جابجایی متغیر با دریچه‌ها و سوپاپ‌های الکترونیکی و دنده انطباقی در کنار این تجهیزات باعث می‌شود میزان تولید دی‌اکسید‌کربن آن تا 23درصد کاهش پیدا کند.

تغییراتی در جعبه‌دنده این اتومبیل که امکان تغییر سرعت در 7 حالت گوناگون را دارد، صورت‌گرفته که در نهایت باعث می‌شود استفاده از حالت تمام‌خودکار در منطقه شهری 8درصد از دور موتور بکاهد. این تغییرات در کنار بهبود زمان روشن‌شدن اتومبیل حدود 15درصد مصرف سوخت در ترافیک سنگین شهری را کاهش خواهد داد.

با تمام این تلاش‌ها هنوز هم نمی‌توان این محصول را یک اتومبیل سبز دانست، اما این تغییرات هزینه‌ای 1.3میلیون تومانی را به رقم اولیه 232 میلیون تومانی این اتومبیل اضافه خواهند کرد که احتمالا برای خریداران مشتاق در ماه آینده قابل‌اغماض است.

فراری کالیفرنیا HELE از حدود یک‌ماه آینده با موتور بنزینی 4.3 لیتری 8 سیلندر، توان 460 اسب بخار و حداکثر سرعت 310 کیلومتر‌بر‌ساعت به بازار وارد خواهد شد.

 


فراری SA APERTA

 

از فراری SA APERTA که برای بزرگداشت هشتادمین سال تولد اندرو پینین‌فارینا، طراح برخی از به یادماندنی‌ترین سری‌های فراری نامگذاری شده، تنها 80 نمونه در جهان وجود خواهد داشت. کلمه APERTA در ایتالیایی به معنای باز است و SA سرنام نام پدر و سرجیو پینین‌فارینا فرزند او خواهد بود.

Ferrari SA APERTA

شاسی این اتومبیل تقویت شده و شیشه جلوی آن کوتاه‌تر از نمونه‌های پیشین طراحی شده است. این خودرو از یک موتور 12 سیلندر 6 لیتری بهره خواهد برد. توان ساآپرتا 670 اسب‌بخار است و برای کاهش وزن آن سقف سبکی در نظر گرفته شده که تنها در شرایط آب‌و‌هوایی نامساعد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این شرکت قیمت تعیین شده برای ساآپرتا را اعلام نکرده، اما آن‌طور که شایع‌شده، تمامی این 80 نمونه پیش‌خرید شده و هر کدام بالای 550میلیون تومان ارزش‌گذاری شده‌اند.

 

© محبوبه عمیدی (خبرآنلاین)

بازنشر اختصاصی خبرنامه خودرو


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: