خانه > اخبار داخلی > پژو 208آی جايگزين پژو 207آی در ايران می‌شود

پژو 208آی جايگزين پژو 207آی در ايران می‌شود

پيش‌بيني مي‌شود تا حداكثر سه سال آينده ميلادي خودروي پژو 208آي جايگزين توليد پژو 207آي در ايران مي‌شود. 

به گزارش ايسنا، پايگاه اينترنتي اتوموتيو ورلد كه در زمينه انتشار اخبار و گزارش‌هاي تخصصي مربوط به صنعت خودروسازي فعاليت مي‌كند، در گزارشي به بررسي آخرين وضعيت فعاليت‌هاي شركت خودروسازي پژوسيتروئن فرانسه و برنامه‌هاي آينده اين شركت پرداخت.

اتوموتيو ورلد در بخشي از گزارش مفصل خود به رابطه ميان بزرگترين خودروساز فرانسه با ايران اشاره كرده است.


در اين بخش از گزارش آمده است: در حالي كه تحريم‌ها عليه ايران مانع از سرمايه‌گذاري شركت‌هاي خارجي در اين كشور شده شركت‌هاي خودروسازي رنو و پژوي فرانسه كه طي دهه‌هاي اخير در بازار ايران حضور داشتند به اين حضور خود ادامه داده‌ و دست از سرمايه‌گذاري در ايران نكشيده‌اند.

اين گزارش تصريح كرده كه صنعت خودروسازي ايران با وجود تحريم‌هاي غرب از مهندسان و كارشناسان بااستعداد و با تجربه خود برخوردار است.

بزرگترين خودروساز فرانسه قصد دارد به همكاري خود با شركت‌هاي ايران خودرو و سايپا تا سال 2015 ميلادي ادامه دهد كه طي آن شركت ايران خودرو در سال 2012 يا 2013 خودروي پژو 208آي را جايگزين پژو 207 آي خواهد كرد.

از سوي ديگر قرار است مدل جديد رانا در آگوست 2011 توليد شود. همچنين هنوز معلوم نيست شركت پژو-سيتروئن تا چه حد به ايران براي توليد اين خودرو كمك كرده، اما رانا نوعي طراحي مجدد و تغيير در پلت‌فرم پژو206 به شمار مي‌رود.

همچنين در بخش ديگري از گزارش اين پايگاه اينترنتي آمده است: افزايش فعاليت پژو در روسيه و ساير كشورهاي اروپايي باعث شد تا فروش اين شركت در 9 ماهه سال جاري ميلادي با رشد 12 درصدي مواجه شود.

برنامه پژو براي سرمايه‌گذاري در بازارهاي نوظهور مانند چين، برزيل و آرژانتين نيز تاثير زيادي در افزايش فروش اين شركت در بازار اين كشورها داشته است.

 

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: