خانه > اخبار داخلی > معاون وزیر صنایع: قيمت خودرو با هدفمندی يارانه‌ها افزايش نمی‌يابد

معاون وزیر صنایع: قيمت خودرو با هدفمندی يارانه‌ها افزايش نمی‌يابد

رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) گفت: با اجراي قانون هدفمند کردن يارانه‌ها هيچ تغيير يا افزايشي در قيمت خودروهاي توليد داخل صورت نخواهد گرفت. 

به گزارش ايسنا ، سيد مجيد هدايت روز گذشته پس از گشايش پنجمين نمايشگاه بين‌المللي قطعات، لوازم و مجموعه‌هاي خودرو اظهار کرد: فرآيند قيمت‌گذاري خودرو در کشور دقيق و تحت نظارت است و هيچ خودروساز داخلي نمي‌تواند قيمت محصولات خود را افزايش دهد.

وي افزود: صنعت خودروسازي از جمله صنايع انرژي‌بر محسوب نمي‌شود، بنابراين در ماه هاي باقي مانده از امسال نيز مانند ماه‌هاي گذشته افزايش قيمتي نخواهيم داشت.

رئيس هيات عامل ايدرو يکي از نيازهاي اساسي خودروسازان کشور را پلت‌فرم‌هاي جديد ذکر کرد و گفت: يکي از ايرادهايي که در بخش قطعه‌سازي وجود دارد، اين است که ابتدا خودروهاي جديد طراحي مي شوند و سپس قطعه‌سازان توليدات خود را با آن وفق مي دهند؛ در حالي‌که قطعه سازان بايد ارتباط خود را با خودروسازان و بخش هاي مختلف آن تقويت کرده و از ابتداي طراحي پلت‌فرم‌هاي جديد نقش ايفا کنند.

معاون وزير صنايع ومعادن با بيان اين‌که 90درصد از 1800قطعه ساز فعال کشور بخش خصوصي هستند، افزود: خواسته ما از قطعه‌سازان اين است که در زمينه‌هاي مختلف کار خود را توسعه دهند، چرا که اگر بخواهيم تنها 2درصد در ارزش هزار ميليارد دلاري قطعه‌سازي دنيا سهم داشته باشيم، به عددي حدود 20ميليارد دلار دست مي‌يابيم.

وي به آئين‌نامه ارتقاي کيفيت توليد و خدمات پس از فروش خودرو نيز اشاره کرد و گفت: بر اساس اين آئين‌نامه در دوره‌اي يک‌ساله نمايندگي خدمات پس از فروش با رتبه3 نيز نخواهيم داشت.

هدايت اظهار کرد: در دو گروه بزرگ خودروساز کشور مصوباتي داشته‌ايم که براساس آنها تسهيلاتي در اختيار قطعه‌سازان قرار مي‌گيرد. ضمن اين‌که حمايت هايي هم در بخش آموزش انجام دهند و نيروهاي انساني متخصصي را نيز براي نظارت بيشتر در اين نمايندگي ها مستقر کنند.

 


Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: