خانه > اخبار داخلی > جایگزینی 10هزار تاکسی فرسوده با محصولات ایران‌خودرو

جایگزینی 10هزار تاکسی فرسوده با محصولات ایران‌خودرو

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت گفت: ایران‌خودرو امسال 150 هزار دستگاه خودرو فرسوده را جایگزین می‌کند. 

محمد رویانیان در مراسم تحویل خودروهای تاكسی در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی كشور ضمن قدردانی از تلاش‌های بی دریغ ایران خودرو در جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی كشور گفت: از ابتدای دولت نهم تا كنون بیش از 850 هزار دستگاه انواع خودرو فرسوده در كشور جایگزین شده است.

وی با بیان این‌كه برنامه‌ریزی برای جایگزینی خودروهای فرسوده تا پایان امسال 950 هزار دستگاه است، خاطرنشان كرد: امیدواریم با همت خودروسازان، بانك ها و ستاد حمل و نقل و سوخت این تعداد به یك میلیون دستگاه برسد.

او با بیان این‌كه از ابتدای امسال تا كنون بیش از 150 هزار دستگاه خودرو فرسوده توسط خودروسازان جایگزین شده است، از همت ایران خودرو در جایگزینی تاكسی‌های فرسوده خبر داد و تاكید كرد: امسال بیش از 10 هزار دستگاه تاكسی توسط ایران خودرو جایگزین شده است.

رویانیان خاطرنشان كرد: امسال حدود 50 هزار دستگاه تاكسی توسط خودروسازان جایگزین می‌شود.

وی با اشاره به این‌كه تا آخر امسال عمر تاكسی های كشور به كمتر از 10 سال می‌رسد، تصریح كرد: در حال حاضر عمر اتوبوس‌های برون شهری از 17 به زیر 12 سال رسیده است.

وی ادامه داد: ایران خودرو دیزل نیز اقدامات بسیار مناسبی برای تولید و عرضه اتوبوس به سازمان حمل و نقل عمومی انجام داده است.

© ایسنا

 

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار خودروهای فرسوده به این صفحه مراجعه نمایید

 

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: