خانه > اخبار خارجی > ساخت خودرویی برای ثبت رکورد ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت !!!

ساخت خودرویی برای ثبت رکورد ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت !!!

پس از سه سال تحقیق، مهندسان اتومبیل بریتانیایی اعلام کردند که آماده شکستن رکورد حداکثر سرعت یک ماشین در سال ۲۰۱۲ هستند. 

این مهندسان بریتانیایی رسیدن به سرعت ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت با خودروی خود به نام (Bloodhound SSC (Super sonic car را نتیجه ۳ سال تحقیق و مطالعه در علوم ایرودینامیک و استفاده از محاسبات دینامیک سیال برای به دست آوردن شکل مناسب برای خودرو دانسته‌اند که بتواند در سرعت‌های فوق‌العاده بالا موسوم به سوپرسونیک پایداری لازم را داشته باشد.

این خودرو که ساخت قسمت عقب آن تا ماه ژانویه سال آینده آغاز خواهد شد، از یک موتور جت تایفون یوروفایتر و همچنین یک موتور راکت (بزرگترین راکت هیبرید طراحی شده در اروپا) برای تولید فشاری معادل ۴۷۵۰۰ پوند برخوردار است و طرز کار ان این گونه است که شتاب دهنده‌ای با القای شتاب به موتور جت سرعت آن را تا ۵۳۰ کیلومتر بر ساعت افزایش داده و سپس موتور تقویت‌کننده موشک فعال خواهد شد.

ریچارد نوبل مدیر این پروژه در شرکت مهندسی بلودهاند در گفتگو با بی‌بی‌سی می‌گوید: ما از حمایت تمامی شرکت‌های خودروسازی در جهان که خواهان حمایت از ما بودند ، برخورداریم و تعداد افرادی که می‌خواهند از این پروژه حمایت مالی داشته باشند، بیش از ظرفیتی است که ما در اختیار داریم.

این خودرو قرار است در سال آینده و در بستر رودخانه‌ای خشک‌شده در منطقه کیپ آفریقای جنوبی مورد آزمایش سرعت قرار بگیرد و برای شکستن رکورد بایدرکورد موجود که ۱۲۲۷ کیلومتر بر ساعت بوده و در سال ۱۹۹۷ به ثبت رسیده را بشکند.

 

 

© منبع خبر

 

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: