خانه > اخبار داخلی > توزيع بنزين به صورت 3 نرخی؟

توزيع بنزين به صورت 3 نرخی؟

شبكه خبري آتی نيوز در گزارشی نوشت: پس از هدفمند شدن يارانه‌ها بنزين به 3 صورت يارانه‌اي، نيمه‌يارانه‌اي و آزاد عرضه مي‌شود. 

 

براساس این گزارش، پس از بحث‌ها و نظرات كارشناسي مختلفي كه توسط مسوولان مختلف اقتصادي و سياسي كشور پيرامون قيمت بنزين پس از هدفمند شدن يارانه‌ها انجام شد،‌ منابع آگاه از قطعيت نحوه نرخ‌بندي بنزين خبر مي‌دهند. بر اين اساس قرار است بنزين با 3 وضعيت يارانه اي، نيمه يارانه‌اي و آزاد ارائه شده و قيمت هر كدام از اين نوع نيز آماده شده است.

بنزين يارانه‌اي همان سوختي است كه در كارت‌هاي مردم موجود بوده و به احتمال زياد، آذرماه آخرين زماني است كه اين سهميه اعلام مي‌شود. قيمت اين بنزين همان 100 تومان خواهد بود، اما بنزين نيمه يارانه‌اي،‌ بنزيني خواهد بود كه قيمت آن حدودا 400 تومان در نظر گرفته شده و هر خودرو به ميزان مشخصي در ماه مي‌تواند از اين سوخت استفاده كند. در عين حال بنزين آزاد نيز قيمت‌گذاري شده است و ميزان استفاده از آن براي خودروها احصا نمي‌شود. هم‌اكنون نرم‌افزار مربوط به اين 3 نوع نرخ‌گذاري بنزين تحويل مناطق مختلف شركت ملي پخش و پالايش نفت شده و از كارشناسان آنها خواسته شده ضمن لغو مرخصي‌ها منتظر اعلام زمان نصب اين نرم‌افزار در جايگاه‌هاي عرضه بنزين باشند.

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: