خانه > اخبار داخلی > تمدید مهلت جایگزینی خودروهای فرسوده تا 14 دی

تمدید مهلت جایگزینی خودروهای فرسوده تا 14 دی

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور از تمدید مهلت طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در سال جاری خبر داد. 

رجبی با اشاره به طرح جایگزینی شركت سایپا برای 90 هزار خودروی فرسوده از طریق وام بانك‌های «ملت» و «تجارت» گفت: مهلت این طرح روز یكشنبه به اتمام می‌رسید، اما با توجه به تعطیلات، حجم مراجعات مردم و درخواست‌های مكرر شهروندان مهلت اجرای این طرح تا یك ماه دیگر تمدید شد.

وی با اشاره به این كه 70 درصد ظرفیت این طرح تاكنون پر شده است، گفت: بدیهی است در صورت تكمیل مابقی ظرفیت، این طرح نیز بسته خواهد شد و لذا به تمامی متقاضیان توصیه می‌كنیم در اسرع وقت برای ثبت‌نام مراجعه كنند.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور با اشاره به این كه متقاضیان این طرح باید به نمایندگی‌های سایپا در سراسر كشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند، افزود: بر این اساس تمامی خودروهای مدل 54 تا 64 پلاك ایران یا دارای گواهی تسجیل پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی می‌توانند از تسهیلات وام 5 میلیون تومانی با بهره 14 درصد استفاده كرده و ارزش خودرو اسقاطی آن‌ها نیز یك میلیون تومان خواهد بود.

وی تاكید كرد: فراخوان متقاضیان طرح جایگزینی شركت سایپا آغاز شده است و طی روزهای آتی اسقاط نخستین سری خودروهای فرسوده این شركت آغاز می‌شود.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور در خصوص طرح جایگزینی شركت ایران خودرو نیز گفت: این طرح كه برای 140 هزار خودرو به مرحله اجرا گذاشته شده است، در دو مرحله ثبت‌نام شده كه مرحله اول بهمن ماه سال گذشته و مرحله دوم تیر ماه سال جاری است.

وی با اشاره به این كه پرونده‌ ثبت‌نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شركت ایران‌خودرو در سالجاری بسته شده است، افزود: تمامی خودروهای فرسوده ثبت‌نام شده هم‌اكنون در حال طی مراحل مختلف طرح هستند.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور در عین حال به تمامی مالكان خودروهای فرسوده‌ای كه در طرح جایگزینی ثبت‌نام ‌كرده‌اند، هشدار داد: اگر در زمان مقرر به مراكز اسقاط ، بانك‌ها و … مراجعه نكنند ، به دلیل حجم متقاضیان پشت نوبت و در راستای جلوگیری از تاخیر در اجرای طرح از سیستم‌ حذف می‌شوند .

وی در خصوص طرح نقدی نیز گفت: طرح نقدی همچنان در مراكز اسقاط ادامه دارد و بر این اساس مالكان خودروهای فرسوده مدل 54 تا 64 كه تنها می‌خواهند از گواهی اسقاط خود استفاده كنند می‌توانند با مراجعه به مراكز اسقاط ثبت‌نام كرده و پس از اسقاط خودرو خود ظرف حداكثر یك هفته ارزش گواهی اسقاط خودروی خود را دریافت كنند.

به گفته قائم مقام معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور سقف ارزش گواهی اسقاط به پرداختی 15 میلیون ریال است.

وی با اشاره به این كه خودروهای زیر مدل 54 مشمول پرداخت هیچگونه وجهی برای اسقاط خودرو نمی‌شوند، تصریح كرد: آن دسته از مالكان خودروهای فرسوده كه سال گذشته در طرح‌های ستاد حمل و نقل و سوخت كشور برای جایگزینی ثبت‌نام كرده باشند از شمول این ممنوعیت خارج هستند.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور در خصوص اسقاط خودروهای فرسوده در سال جاری نیز گفت: آمارها نشان می‌دهد بیش از 160 هزار خودرو فرسوده در سال جاری تاكنون اسقاط شده است كه پیش‌بینی‌ می‌كنیم این رقم تا پایان امسال به 250 هزار خودرو فرسوده برسد.

 

© منبع خبر

 

 

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار خودروهای فرسوده به این صفحه مراجعه نمایید

 

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: