خودروهای فرسوده

آرشیو اخبار خودروهای فرسوده :

———————————————————————————————————————————————————–

———————————————————————————————————————————————————–

24 اسفند 1388 : شتاب در نوسازی خودروهای فرسوده با اعطای خط اعتباری

17 اسفند 1388 : ابطال كارت سوخت خودروهای فرسوده تا پايان فروردين به تعويق افتاد

9 اسفند 1388 : مصوبه دولت برای تسهيل اسقاط خودروهای فرسوده ابلاغ شد

8 اسفند 1388 : تاخير بانك‌های ملی و سپه در اجرای طرح جايگزينی خودروهای فرسوده

8 اسفند 1388 : واريز 12 ميليارد تومان اعتبار برای اجرای طرح نقدی خروج خودروهای فرسوده

8 اسفند 1388 : طرح اسقاط خودروهای 2 سیلندر

27 بهمن 1388 : تمديد نام نويسی نوسازی خودروهای فرسوده تا پنجم اسفند ماه

17 بهمن 1388 : هشدار مهم : ثبت‌نام در طرح اسقاط خودرو کاملاً رايگان است

12 بهمن 1388 : طرح جديد جايگزينی خودروهای فرسوده ايران خودرو آغاز شد

6 بهمن 1388 : جزئيات طرح جديد جايگزينی خودروهای فرسوده با وام 5 تا 10ميليون تومانی

6 بهمن 1388 : آغاز ثبت نام طرح جديد نوسازی خودروهای فرسوده از 12 بهمن

3 بهمن 1388 : واریز مبلغ اسقاط خودروهای فرسوده

29 دی 1388 : پرداخت وام خودروهای فرسوده از هفته اول بهمن

28 دی 1388 : آمادگی نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات خودروهای فرسوده

21 دی 1388 : شيوه نامه اجرايی طرح جايگزينی خودروهای فرسوده به بانک های عامل ارسال شد

20 دی 1388 : شيوه نامه تسهيل روند اسقاط خودروهای فرسوده با بانك مركزی امضاء شد

10 دی 1388 : حذف زودهنگام تسهیلات خودروهای فرسوده

7 دی 1388 : تسهیلات با بهره 12 درصد برای خودروهای فرسوده

1 دی 1388 : تغییری دوباره در پرداخت تسهیلات به خودروهای فرسوده

18 آذر 1388 : تفاهم نامه بانک مرکزی و ایران خودرو برای خروج خودروهای فرسوده

24 آبان 1388 : ممنوعيت تردد خودروهای بالای 35 سال از بهمن ماه و ابطال كارت سوخت آنها

20 آبان 1388 : جزييات طرح اسقاط خودروهای فرسوده تا پايان سال 90

24 مرداد 1388 : طرح سایپا برای خودروهای فرسوده

21 مرداد 1388 : آغاز جمع‌آوری خودروهای فرسوده و ابهام در تسهيلات اعطايی

19 مرداد 1388 : اعلام جزئيات طرح خروج خودروهای فرسوده در سال 88

3 تیر 1388 : مصوبه طرح جديد جايگزينی خودروهای فرسوده ابلاغ شد

24 خرداد 1388 : تسهيلات جديد جايگزينی خودروهای فرسوده اعلام شد

29 اردیبهشت 1388 : طرح خروج خودروهای فرسوده در اغما

13 اردیبهشت 1388 : جدول جدید سن فرسودگی خودروهای کشور اعلام شد

22 فروردین 1388 : تعویض خودروهای فرسوده با تسهیلات جدید

16 فروردین 1388 : ایران خودرو برای خودروهای فرسوده وام می دهد

 

 

تغییری دوباره در پرداخت تسهیلات به خودروهای فرسوده

 1. امین
  2010/01/10 در 19:06

  امروز 20 دی ماه 1388 از سایت تبصره 13 این خبر نقل شده : شيوه نامه تسهيل روند اسقاط خودروهاي فرسوده با بانك مركزي امضاء شد
  رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور از امضاء شيوه نامه روند اسقاط خودروهاي فرسوده با بانك مركزي خبرداد و گفت : با اجرا شدن اين شيوه نامه روند اسقاط خودروها ي فرسوده شفاف شده و با سرعت بيشتري ادامه مي يابد .

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور سردار محمد رويانيان با تقدير از اقدام بانك مركزي در زمينه همكاري براي تسهيل در از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده گفت : با همكاري و ابلاغ رييس محترم بانك مركزي و پيگيري هاي مستمر قائم مقام ايشان خوشبختانه شيوه نامه مربوط به روند اسقاط خودروهاي فرسوده امضاء شد و لذا تقاضا داريم تا مديران بانك هاي عامل با هماهنگي ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت هرچه سريعتر به منظور برون رفت از وضعيت فعلي از رده خارج نمودن خودروهاي فرسوده به اقدام بانك مركزي پاسخ مثبت داده و با عملياتي نمودن شيوه نامه اقدامات لازم را جهت تسريع در پرداخت تسهيلات به دارندگان خودروهاي فرسوده بعمل آورند .

  وي در توضيح فرآيند اين شيوه نامه گفت : در اين شيوه نامه فرآيند كار اسقاط خودروهاي فرسوده شفاف شده و از سرگرداني نمايندگان خودرو سازان و بانكها جلوگيري مي شود و هركدام از اين بخش ها بصورت شفاف فعاليت خود را ادامه مي دهند .

  رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت ادامه داد : اخذ وام در زمينه جايگزين كردن خوروهاي فرسوده ملزم به طي شدن پروسه قانوني خود است و لذا كساني كه مايل به طي كردن اين پروسه نيستند و قصد استفاده از تسهيلات را نيز ندارند مي توانند با از رده خارج كردن خودروي فرسوده خود فقط از كمك بلاعوض دولت استفاده كنند كه اين اقدام زمان بر نبوده و به سرعت انجام مي شود .

  لازم به ذكر است كه بزودي در زمينه شيوه نامه فوق كه فعاليت بانكهاي عامل ، خودروسازان، نمايندگي هاي خودرو و مراكز اسقاط را بطور كامل شفاف مي كند ، اطلاع رساني لازم بعمل مي آيد
  اما خدا میدونه این روند به اصطلاح تسهیل کی و کجاو چه کسی اجراییش میکنه ! الله اعلم

 2. علي
  2010/01/25 در 11:07

  همه مردم را گذاشتند سر كار شرايط سايپا كه واقعا افتضاحه ما اگه پول داشتيم محترمانه ميرفتيم بدون منت خودرو ميخريديم نه اينكه خودرو فرسوده سوار بشيم…..تا كي ميخواند مردم را فريب بدند خدا ميدونه

 3. محمود - س
  2010/01/25 در 13:31

  سلام-میخواستم بدانم آیا از تاریخ شروع ثبت نام طرح جایگزینی خوردوهای فرسوده با وام 10.000.000 تومانی خبر دارید یا خیر؟متشکرم

 4. ایرانی
  2010/01/26 در 17:24

  خودم هم دارم پیگیری میکنم واطلاعاتی بدست آوردم روی سایت میگذارمشما هم بدست آوردید روی سایت بگذارید

 5. علي
  2010/01/26 در 17:50

  سه شنبه 6.11.88
  قائم مقام نوسازي ناوگان كشورخبر داد: ارئه تسهيلات جديد اسقاط خودروهاي فرسوده از دوازدهم بهمن ماه
  قائم مقام نوسازي ناوگان كشور با اشاره به اعطاي تسهيلات جديد براي خودروهاي فرسوده از دوازدهم بهمن ماه گفت : اين تسهيلات با كارمزد 12 درصد با يارانه دولتي از دوازدهم بهمن ماه به متقاضيان اخذ تسهيلات براي اسقاط خودروهاي فرسوده ارائه مي شود
  به گزارش پايگاه اطلاع رساني ستاد مديريت حمل ونقل و سوخت ، مهندس حسين هاشمي با بيان اينكه بالغ بر يك ميلون و 300 هزار خودروي فرسوده سواري و وانت در كشور موجود است گفت : اين ميزان خودرو تا پايان سال 1390 بايد از رده خارج شود .

  وي به امضاء تفاهم نامه ستاد مديريت حمل ونقل و سوخت با بانك مركزي و شركت ايران خودرو جهت ارائه تسهيلات براي از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده خبر داد و گفت : شيوه نامه اي براي اين منظور تدوين و به امضاء رسيد كه مطابق آن تسهيلات بانكي براي 160 هزار خودروي فرسوده وانت ، سواري و تاكسي پرداخت مي شود .

  قائم مقام نوسازي ناوگان ارائه تسهيلات جديد را از دوازدهم بهمن ماه و هم زمان با آغاز دهه فجر ذكر كرد و گفت : سهم هر كدام از بانك هاي عامل ملي ، ملت ، تجارت و سپه ارائه 35 هزار فقره تسهيلات بانكي است و بانك صادرات نيز 20 هزار فقره تسهيلات در اين طرح ارائه مي دهد.
  وي ادامه داد : نرخ سود اين وام ها 12 درصد و مبلغ آن نيز بين 5 تا 10 ميليون تومان مي باشد و شركت ايران خودرو نيز ارائه خودرو به متقاضيان را انجام مي دهد .

  مهندس هاشمي در مورد جزئيات ارائه تسهيلات و خودروهايي كه شامل اين طرح مي شوند گفت : پيش بيني مي كنيم بيش از 265 هزار متقاضي در سراسر كشور مشمول اين طرح شوند و بنابراين از دوازدهم بهمن ماه مالكان خودروهاي مدل 1356 و قبل از آن كه داراي پلاك ملي هستند جهت اخذ اين تسهيلات مي توانند به يكي از نمايندگي هاي شركت ايران خودرو يا مراكز اسقاط مراجعه كنند و بعد از اسقاط خودروي خود با اخذ پيش فاكتور از نمايندگي ايران خودرو براي اخذ تسهيلات به يكي از شعب بانك هاي ملي ، ملت ، تجارت ، سپه و صادرات مراجعه كرده و بعد از طي كردن مراحل اخذ وام در مدت 10 روز خودروي خود را از ايران خودرو دريافت كنند .

  وي گفت: اجراي اين طرح هيچگونه تاثيري در روند اسقاط نقدي خودروها ندارد و لذا متقاضياني كه خواهان دريافت تسهيلات نيستند مي توانند با مراجعه به مراكز اسقاط خودروي خود را بصورت نقدي از رده خارج كرده و تا سقف 5/1 ميليون تومان از كمك بلاعوض دولت بهره مند شوند .

  قائم مقام نوسازي ناوگان با بيان اينكه مالكان خودروهاي مدل 56 و پايين تر كه در اين طرح اعلام شده است بايد هرچه سريعتر در جهت از رده خارج كردن خودروهاي خود اقدام كنند گفت : اگر مالكان اين خودروها تا پايان سال مراجعه نكنند با هماهنگي هاي انجام شده با راهنمايي و رانندگي از تردد آنها جلوگيري شده و كارت سوخت آنان نيز باطل مي گردد .

  وي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه سند خودروهاي جايگزين شده بنام متقاضي است يا بانك گفت : اسناد خودرو بنام شخص متقاضي صادر مي شود و در رهن خودرو ساز نيست .

  مهندس هاشمي در مورد چگونگي از رده خارج كردن تاكسي هاي فرسوده نيز گفت : در اجراي اين طرح نيز مالكان كليه تاكسي هاي مدل 1374 به پايين از دوازدهم بهمن ماه با مراجعه به سازمان تاكسيراني در زمينه اخذ تسهيلات عنوان شده اقدام كنند .

  وي گفت : اين تاكسي ها 5 ميليون تومان وام با بهره 7 درصد اخذ مي كنند .

  مهندس هاشمي با اشاره به لزوم از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده دولتي نيز گفت : خودروهايي كه در دستگاه هاي دولت به سن فرسودگي رسيده اند با يد از رده خارج شوند كه در اين راستا خريد هرگونه خودروي جديد درمراكز دولتي منوط به از رده خارج كرده خودروي فرسوده است .

  وي گفت : هم اكنون 50 هزار خودروي فرسوده دولتي وجود دارد كه همگي آنها بايد تا پايان تيرماه 89 از رده خارج شوند .

  قائم مقام نوسازي ناوگان در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه خودروهاي 56 و قبل از آن كه پلاك ملي ندارند نيز مي توانند از تسهيلات ذكر شده استفاده كنند يا خير گفت : اين خودروها فقط مي توانند از روش نقد و اقساطي كه در نمايندگي هاي ايران خودرو ارائه مي شود استفاده كنند و طرح فوق فقط مربوط به خودروهاي داراي پلاك ملي است .

  در ادامه اين كنفرانس مطبوعاتي سرائي نيا معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو نيز با اشاره به آماده بودن كليه امكانات اين شركت براي اجراي طرح از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده گفت : با سازوكارهاي پيش بيني شده بعد از ارائه نامه بانك ، خودروي متقاضيان شركت كننده در اين طرح ظرف مدت 10 روز به آنها تحويل مي شود كه اين زمان در تهران 5 روز مي باشد .

  وي ادامه داد در زمينه ارائه خودرو به متقاضياني كه در اين طرح شركت مي كنند هيچگونه مشكلي وجود ندارد و شركت ايران خودرو آماده واگذاري خودروي جايگزين به اين افراد بصورت فوري است .

  سايپا كه انگار اصلا جزئ طرح نيست . اينم از ايران خودرو …كي عملي بشه الله اعلم….

 6. 2010/01/26 در 20:22

  ای بابا
  بازم نزذیک های دهه فجر شد وآقایون افتادند به…………..
  پس تکلیف خودروهایی که مدل زیر 56 هستند و طرح تسجیل دارند چی میشه؟
  نکنه ما جز این ملت نیستیم

 7. امین
  2010/01/26 در 21:02

  با سلام
  وقتی 8 ماه پیش اعلام کردند خودروهای شخصی بالای 25 سال فرسوده هستند و از تررددشون جلوگیری میشه و باید به مراکز اسقاط مراجعه و ثبت نام کنند ماها این کارو انجام دادیم ودر طرح جایگزین ثبت نام و ماشینمون رو تحویل مرکز اسقاط دادیم ! حالا !!!! بعد از گذشت 8 ماه از سردرگمی تو وب سایتهای تبصره 13 و خبرگزاریها اعلام میکنن فقط خودروهای مدل 56 و پایینتر وام و تسهیلات جایگزینی ده میلیون تومانی میگیرند !!!! و امثال من باید چیکار کنند ؟ پس مدلهای 57 تا 62 که فرسوده اعلام شدن و فقط یه گواهی اسقاط الان دستشونه و منتظر طرح جایگزینن چی ؟ من از این ماشین خرج زن و بچه میدادم و تا حالا بیکارم و روی ماشین مردم تو آژانس کار میکنم ! وام بازپرداختش خوبه اما ما ها چی کار کنیم؟

 8. امین
  2010/01/26 در 21:26

  [فرسوده]
  ۶ بهمن ۱۳۸۸ (۱۵:۱۹ب.ظ)
  قائم مقام نوسازي ناوگان كشورخبر داد:
  ارئه تسهيلات جديد اسقاط خودروهاي فرسوده از دوازدهم بهمن ماه
  خبرگزاري موج – به متقاضيان اخذ تسهيلات براي اسقاط خودروهاي فرسوده ار دوازدهم بهمن ماه سال جاري تسهيلات با كارمزد 12 درصد با يارانه دولتي ارائه مي شود.

  به گزارش خبرنگار موج، حسين هاشمي قائم مقام نوسازي ناوگان كشور با بيان اين مطلب اظهار داشت: بالغ بر يك ميلون و 300 هزار خودروي فرسوده سواري و وانت در كشور موجود است که بايد تا پايان سال 1390 بايد از رده خارج شود .
  وي به امضاء تفاهم نامه ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت با بانك مركزي و شركت ايران خودرو جهت ارائه تسهيلات براي از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده اشاره کرد و گفت : شيوه نامه اي براي اين منظور تدوين و به امضاء رسيد كه مطابق آن تسهيلات بانكي براي 160 هزار خودروي فرسوده وانت ، سواري و تاكسي پرداخت مي شود .
  قائم مقام نوسازي ناوگان، ارائه تسهيلات جديد را از دوازدهم بهمن ماه و هم زمان با آغاز دهه فجر ذكر كرد و عنوان کرد : سهم هر كدام از بانك هاي عامل ملي ، ملت ، تجارت و سپه ارائه 35 هزار فقره تسهيلات بانكي است و بانك صادرات نيز 20 هزار فقره تسهيلات در اين طرح ارائه مي دهد.
  وي ادامه داد : نرخ سود اين وام ها 12 درصد و مبلغ آن نيز بين 5 تا 10 ميليون تومان مي باشد و شركت ايران خودرو نيز ارائه خودرو به متقاضيان را انجام مي دهد .
  هاشمي در مورد جزئيات ارائه تسهيلات و خودروهايي كه شامل اين طرح مي شوند، گفت : از دوازدهم بهمن ماه مالكان خودروهاي مدل 1356 و قبل از آن كه داراي پلاك ملي هستند جهت اخذ اين تسهيلات مي توانند به يكي از نمايندگي هاي شركت ايران خودرو يا مراكز اسقاط مراجعه كنند و بعد از اسقاط خودروي خود با اخذ پيش فاكتور از نمايندگي ايران خودرو براي اخذ تسهيلات به يكي از شعب بانك هاي ملي ، ملت ، تجارت ، سپه و صادرات مراجعه كرده و بعد از طي كردن مراحل اخذ وام در مدت 10 روز خودروي خود را از ايران خودرو دريافت كنند .
  وي گفت: اجراي اين طرح هيچ گونه تثيري در روند اسقاط نقدي خودروها ندارد و لذا متقاضياني كه خواهان دريافت تسهيلات نيستند مي توانند با مراجعه به مراكز اسقاط، خودروي خود را به صورت نقدي از رده خارج كرده و تا سقف 5/1 ميليون تومان از كمك بلاعوض دولت بهره مند شوند . هاشمي در مورد چگونگي از رده خارج كردن تاكسي هاي فرسوده نيز گفت : در اجراي اين طرح مالكان كليه تاكسي هاي مدل 1374 به پايين نيز مي توانند با مراجعه به سازمان تاكسيراني در زمينه اخذ تسهيلات عنوان شده اقدام كنند تا پنج ميليون تومان وام با بهره هفت درصد اخذ كنند .
  هاشمي با اشاره به لزوم از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده دولتي نيز گفت : خودروهايي كه در دستگاه هاي دولت به سن فرسودگي رسيده اند بايد از رده خارج شوند كه در اين راستا خريد هرگونه خودروي جديد درمراكز دولتي منوط به از رده خارج كرده خودروي فرسوده است . وي گفت : هم اكنون 50 هزار خودروي فرسوده دولتي وجود دارد كه همگي آنها بايد تا پايان تيرماه 89 از رده خارج شوند .
  در ادامه اين نشست سرائي نيا معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو نيز با اشاره به آماده بودن كليه امكانات اين شركت براي اجراي طرح از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده گفت : با سازوكارهاي پيش بيني شده بعد از ارائه نامه بانك ، خودروي متقاضيان شركت كننده در اين طرح، ظرف مدت 10 روز به آنها تحويل مي شود كه اين زمان در تهران پنج روز مي باشد .
  وي ادامه داد: در زمينه ارائه خودرو به متقاضياني كه در اين طرح شركت مي كنند هيچ گونه مشكلي وجود ندارد و شركت ايران خودرو آماده واگذاري خودروي جايگزين به اين افراد بصورت فوري است .

 9. امین
  2010/01/26 در 21:27

  پس ماها که ماشینمون 57 هست چی؟

 10. علی
  2010/01/27 در 09:59

  ژیان 57 دارم ولی هیچ جا اونو برای طرح تعویض یا نقدی قبول نمیکنه شما بگید من چکار باید بکنم

 11. 2010/01/27 در 20:06

  اگه کسی ماشین فرسوده خارجی داره من دنبال یه ماشین واسه استفاده شخصی میگردم و میتونم با قیمت بالاتر از طرح تعویض بخرم. بیشتر دنبال ماشین آلمانی یا آمریکایی هستم ولی اگر چیز دیگری هم باشه مشکلی نیست.
  اگه کسی خواست مدل و عکس ماشینشو واسم بفرسته: pr0gramm3rz@yahoo.com

 12. 2010/02/07 در 15:57

  اینجانب دارای خودروی فرسوده مدل 55 می باشم که برای فروش نقدی ثبت نام کرده ام حال برای استفاده از طرح جایگزینی خودروی فرسوده نمایندگی ایران خودرو ثبت نام نمی کند می گوید شما قبلا ثبت نام کرده اید حال برای استفاده از این طرح چه باید انجام دهم . متشکرم

 13. مریم
  2010/02/08 در 12:05

  با سلام چرا مساوات را بر قرار نمی کنید ؟ طوری عمل کنید که هم خدا راضی باشد هم خلق خدا. تعداد خودروهای فرسوده فاقد پلاک ملی انقدر نیست که ارائه وام به آنها به ضرر دولت باشد. پس چرا امید عده ای را ناامید می کنید؟ شما طرف مردم کم درآمدید یا طرف شرکت های خودروسازی؟

 14. سیید
  2010/02/11 در 18:54

  برای اسقاط ماشینم مجبورشدم سه بار برم مرکز استان یک باردیگه هم باید برم چون وقتی ماشین رو بردم گفتن افسر نیست که بازدید کنه ماشین باشه برو زنگ میزنیم.

 15. م
  2010/02/21 در 14:16

  سلام چرا خوروهای دارای طرح تسجیل تعویض نمیشوند هر روز به اینترنت مراجعه میکنم ولی خبری نیست ظاهرا ما حق خودرو دار شدن را نداریم حسابتان با خداوند یا علی

 16. علی نیک نهاد
  2010/02/23 در 10:42

  سلام
  من یک خودروی فرسوده مدل 54 دارم که 2 سال پیش در مشهداسقاط کردم اما چون در رشت ساکن هستم ضامنی برای ارائه به بانک ندارم آیا امکان داره که بانکم رو در رشت معرفی کنم و تسهیلات رو از رشت بگیرم تا بتونم مشکلم رو حل کنم . اگر امکان داره یه تلفن تماس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه معرفی کنید با تشکر از زحمات شما
  تلفن تماس : 09113348390

 17. مسعود
  2010/02/25 در 11:58

  لطفا» اگر ميشه مهلت تحويل خودروهاي فرسوده رو يك بار ديگر تمديد كنيد تا اتومبيل هايي كه مشكل سند و غيره دارند هم بتونند در طرح شركت كنند .حداقل تا 25 اسفند تمديد كنيد.

 18. lpsk
  2010/03/16 در 09:54

  باعرض سلام وخسته نباشید.بنده درطرح تعویض خوردروفرسوده شرکت کرده وخودروام رواسقاط کردم .زمانی که ازدفتراسقاط نامه گرفتم وبه نمایندگی ایران خودروجهت ثبت نام خودرومراجعه نمودندبه بنده فرمودن که زمان ثبت نام تمام شده.سوالم اینست که بااین وجودتکلیف من وامثال من چیست؟وسیله ی زیرپاراداده ایم اسقاطوحالاهیچ.لطفادرصورت امکان راهنمائی بفرمائید.ممنون

 19. 2010/03/20 در 09:39

  تسجیل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. یوسف
  2010/04/09 در 11:43

  من هم یک خودروی فرسوده دارم مراجعه کردم برای تعویض پلاک . یک پلاک مجازی به من دادند
  به ایرانخودرو مراجعه کردم برای تعویض گفتند
  اولا مهلت ثبت نام تمام شده ثانیا چون ماشین شما پلاک ملی ندارد فعلا قابل تعویض نیست
  میخواستم بدونم ایا برنامه ایی برای تعویض این خودروهای پلاک سفید هست یا نه؟

Comment pages
 1. 2009/12/22 در 06:02
 2. 2009/12/22 در 06:14
 3. 2009/12/30 در 11:39
 4. 2009/12/30 در 11:46
 5. 2009/12/30 در 11:52
 6. 2009/12/30 در 11:55
 7. 2009/12/30 در 12:03
 8. 2009/12/30 در 12:08
 9. 2009/12/30 در 12:09
 10. 2009/12/30 در 12:11
 11. 2009/12/30 در 12:13
 12. 2010/01/01 در 09:36
 13. 2010/01/11 در 18:31
 14. 2010/01/12 در 19:55
 15. 2010/01/18 در 19:44
 16. 2010/01/19 در 19:36
 17. 2010/01/25 در 02:24
 18. 2010/01/27 در 02:14
 19. 2010/01/27 در 02:15
 20. 2010/02/02 در 09:43
 21. 2010/02/13 در 01:13
 22. 2010/02/16 در 18:58
 23. 2010/02/27 در 12:44
 24. 2010/02/27 در 12:45
 25. 2010/02/28 در 23:18
 26. 2010/02/28 در 23:19
 27. 2010/03/16 در 17:37
 28. 2010/03/16 در 17:38
 29. 2010/04/07 در 11:44
 30. 2010/04/15 در 12:39

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: